Kampaň „Česko svítí modře“ se nasvícením budov po celé České republice snaží poukázat na důležitost komunikace ve všech aspektech vývojové poruchy a vzbudit zájem okolí o toto závažné téma. „Nasvítili jsme budovu hlavního vstupu elektrárny, aby bylo naše zapojení do této iniciativy vidět na dálku. Také jsme vyzvali naše zaměstnance, aby se symbolicky připojili tím, že přijdou oblečeni do modrých barev,“ sdělil mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

Jaderná elektrárna Dukovany podporuje neziskové organizace ve svém okolí, které se věnují podpoře autismu. Na jižní Moravě je to například Mateřská škola, Základní škola a Dětský domov Ivančice.

„Počet dětí s autismem opravdu roste, naši školu určenou pouze dětem se speciálními vzdělávacími potřebami v současnosti navštěvuje 120 dětí a žáků. Malí autisté představují asi jednu třetinu. Víme, jak těžké je tyto děti pochopit, respektovat a současně vést. Osvětová činnost je v této oblasti velmi potřebná,“ řekla ředitelka Marta Špalková.

Děti z ivančické školy ve středu ráno přijely na návštěvu do informačního centra elektrárny a společně s pedagogy diskutovali na téma autismus.