Do Infocentra v Dukovanech, které si od roku 1994 připsalo už více než půl milionu návštěvníků, dorazilo letos zatím 15 150 zájemců. „Seznamujeme lidi s jadernou energetikou a technikou obecně, což je nesmírně důležité. Před spuštěním elektrárny navíc některé protijaderné organizace strašily negativním dopadem na turistický ruch. Teď se ukazuje, že je to právě opačně,“ říká ředitel divize jaderná energetika Bohdan Zronek.

Nejoblíbenější pro návštěvy elektráren zůstávají letní měsíce, sezóna začíná v květnu a červnu školními výlety a díky turistům a rodinným výletům plynule pokračuje až do září. Infocentra jsou přístupná celoročně.

Podle statistik návštěvnosti za první pololetí letošního roku do blízkosti energetických provozů ČEZ v České republice dorazilo bezmála 80 tisíc návštěvníků. Meziročně tak k elektrárnám dorazilo o 6000 lidí více, což činí nárůst 8,7 procenta.

Věděli jste, že…

• celková plocha Jaderné elektrárny Dukovany činí 126 ha, což by vydalo na 150 standardních fotbalových hřišť nebo 688 hokejových ploch?

Podívejte se do nitra jaderné elektrárny: http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-dukovany/