Být u jedné z nejlépe platících firem ale není zadarmo. Zaměstnanci musí mít především technické vzdělání, dále pravidelně procházejí psychotesty a nově musí mít rovněž bezpečnostní prověrku pro to, aby mohli pracovat v jaderném provozu.

Pokud se jim podaří úspěšně absolvovat vstupní procesy, čekají na ně krom pěkné výplaty i mnohé benefity. Mezi ty obvyklé patří příspěvky na stravování, týden dovolené navíc, příspěvky na životní a penzijní pojištění - až 1300 korun měsíčně nebo dobře nabitá takzvaná Cafeteriea. „Z ní si každý může vybrat dle svých zájmů – rekreační, rekondiční a léčebné pobyty, kulturní zážitky, sportovní vyžití, dětské tábory, nákupy, zvýhodněné zboží, vzdělávání,ale i nákup léků, knih, lékařských potřeb, zdravé výživy, optiky a podobně. To vše v roční výši 15 200 korun,“ uvedl mluvčí dukovanské elektrárny Jiří Bezděk. Dále tento zaměstnavatel poskytuje i kontroly protilátek a přeočkování pro zaměstnance nebo příměstské tábory pro jejich děti a benefity v rámci péče o rodinu a zdraví.

Kromě trestní bezúhonnosti, jak už bylo řečeno, musí uchazeč projít přes psychotesty. „Kvalifikační požadavky se u jednotlivých profesí liší. Nejnáročnější psychotesty podstupují například operátoři blokových dozoren, kteří provozují výrobní bloky a zaměstnanci vykonávající činnosti důležité z pohledu jaderné bezpečnosti,“ vysvětlil Bezděk. Opakování psychotestů se odvíjí od druhu práce a jejich výsledků. Naopak u méně náročných profesí nebo podpůrných služeb jsou kvalifikační požadavky nižší. Psychotesty pak nejsou nutné u těch, kdo v rámci plnění svých pracovních povinností nemusí procházet vstupními turnikety a bezpečnostními rámy a poté dál do areálu.

Pokud jde o povinnou bezpečnostní prověrku, získává se od Národního bezpečnostního úřadu. Prověrky jsou na základě platného Atomového zákona vyžadovány u osob pro samostatný vstup do takzvaně životně důležitých prostor elektrárny. Tuto podmínku bude muset od 1.ledna 2020 splnit zhruba 80 procent dukovanských zaměstnanců a dále někteří pracovníci centrálních útvarů ČEZ.

„Bezpečnostní prověrka se provádí na úrovni dokladu o bezpečnostní způsobilosti pro výkon citlivých činností. Znamená to, že zaměstnanec musí sám osobně podat žádost Národní bezpečnostní úřad o vydání tohoto dokladu. A doložit požadované informace,“ komentoval mluvčí Bezděk.

Aktuálně má v dukovanské elektrárně práci napřímo 890 zaměstnanců a dále tam pracuje asi pětistovka zaměstnanců centrálních úvazů ČEZ.

Nové lidi tu ale hledají pořád. „V elektrárně už několik let probíhá generační obměna, kdy do důchodu odcházejí ti, kteří zde jsou od spuštění Dukovan a na jejich místa přichází nová generace odborníků,“ přiblížil dukovanský mluvčí. Téměř polovinu současných zaměstnanců tvoří absolventi vysokých škol, další mají středoškolské vzdělání. Ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany vznikl na Střední průmyslové škole Třebíč obor Energetika, jehož absolventi mají vysokou úspěšnost při zisku uplatnění právě v jaderné elektrárně. Největší šanci, že na Dukovanech seženou práci, mají absolventi oborů strojní a elektro.

Zkušenosti s nástupem do zaměstnání u ČEZu má i Jiří, čerstvý absolvent oboru Energetika v Třebíči. „Práci na Dukovanech jsem si vybral především kvůli tomu, že mám vystudovaný obor Energetika, který je podporován od ČEZu a hned po ukončení studia jsme měli možnost nastoupit do zaměstnání právě v dukovanské elektrárně. Jako největší výhodou vidím v různých prémiích a benefitech,“ řekl o sobě.

Nejvíce náročné byly pro něj psychotesty. „Trvaly dlouho, ale víc jsem se bál osobního pohovoru. Po jeho absolvování jsem ovšem zjistil, že zas tak hrozné to není. Nejdůležitější bylo splnit psychotesty a teď mě ještě čeká vstupní školení,“ uzavřel Jiří.