Největší hypermarket v okolí Třebíče včera otevřel svoje brány zákazníkům. Interspar otevřel Vlasta Korec a andělé

„Čekám tu už od šesti hodin. Myslím, že nakoupím za dobré ceny. Pro nás důchodce to bude výhodné,“ svěřila se starší důchodkyně, která se s nákupním vozíkem tísnila v první řadě přede dveřmi. Fronta zvídavých zákazníků se s přibývajícím časem prodlužovala a jako had se vinula po parkovišti. Zatímco ženy zajímaly hlavně nízké ceny, muži hodnotili mladé hostesky. „Nejvíce se těším na hostesky a na nové prostředí,“ svěřil se s úsměvem nedočkavý zákazník Zdeněk. Nervozita se stupňovala s přibývajícím časem. Přerušil ji až moderátor Vlasta Korec, rodák z Třebíče, který představil ředitele Intersparu Petra Petrů. Ten prozradil, jak chtějí obstát v široké konkurenci: „Zákazníky chceme ohromit nízkými cenami, novým prostředím a příjemným personálem. U nás zákazníci mohou najít až dvacet tisíc druhů zboží.“

Přiletěli i andělé

Krátce nato se dveře hypermarketu, jehož stavba stála půl miliardy korun, konečně otevřely. Nad hlavami tísnícího se davu, který se pomalu a bez problémů posunoval dovnitř, se z ničeho nic objevila čtveřice andělů. Převlečené dívky, zavěšené na laně jeřábu, z výšky asi tří metrů házely lidem bonbony. „Ještě sem!“, ozývalo se z davu.

Lákadla pro zákazníky

Nový hypermarket lákal zákazníky na nízké ceny a celodenní doprovodný program. Na prvních pět set nejrychlejších čekal dárek v podobě trička, šťastná brána zajistila některým bezplatný nákup a nechyběl ani ohňostroj. Lákadlem obchodníků je také prodej bio potravin, nabídka čerstvých míchaných salátů a pečiva. To vše se rozprostírá na ploše větší než čtyři tisíce metrů čtverečných. Novinkou jsou přilehlé obchody a kavárna.