Pátek odstartuje vernisáží výstavy fotografií „Šťastné stáří“, která proběhne na zámecké chodbě v šestnáct hodin. Po zahájení výstavy bude následovat výstava květin zahrádkářů z Vladislavi, dále se představí se svými výrobky také klienti Domova bez zámku. Večer pak oblohu nad Hrotovicemi rozzáří ohňostroj u Dolního rybníka. Začne o půl desáté. Od dvaceti hodin se koná pouťová zábava se skupinou Bagr na hřišti pod sokolovnou.

Jaderná elektrárna Dukovany.
Jaderná elektrárna spouští Letní kino pod věžemi

V sobotu čeká Hrotovické nabitý program už od rána. Jako první si zájemci prohlédnou výstavu fotografií s názvem „Hrotovice 1900 – 2000“ v malém sále ZUŠ. Výstava je otevřená od 8 do 12 hodin, odpoledne od 14 do 17 hodin. Dopoledne bude ulice Bratří Lohnických plná okrasného ptactva. Ptáci zde budou v sobotu i neděli k vidění od 8 do 17 hodin. Na náměstí 8. května se pro změnu usídlí trhovci během pouťového jarmarku, který potrvá od 8 do 12 hodin. Ve stejném čase bude přístupná kaple Církve českobratrské husitské a od půl desáté do jedenácti bude na nádvoří zámku hrát harmonikář.

Odpoledne odstartuje hasičská soutěž v požárním útoku O pohár města Hrotovice, která proběhne od 13 hodin u Dolního rybníka. Večer bude patřit hudbě. Nejprve se představí publiku Václav Neckář se skupinou Bacily, svůj koncert odehrají od půl osmé na hřišti pod sokolovnou. Poté pódium převezme skupina Credit, která se postaví na podium v 21 hodin.

Neděle začne mší svatou v kostele sv. Vavřince od osmi hodin. O půl deváté proběhne také bohoslužba v kapli církve československé husitské. V devět hodin odstartuje tradiční pouťové zavádění s dechovou hudbou Horanka od kostela. Odpoledne bude patřit dětem, od 13 do 17 hodin pro ně bude připravena kočárová bryčka s možností projížďky na náměstí 8. května, od půl čtvrté se pak budou projíždět na koních na hřišti u sokolovny.

Nádvoří zámku se promění v divadlo, ve 14 hodin zde sehrají divadelníci pohádku O Smolíčkovi. K poutím neodmyslitelně patří fotbalová utkání, které sehrají muži od 16.30 hodin ve sportovním areálu. Program uzavře pouťová veselice s Dechovou hudbou Bojané, kteří budou hrát na nádvoří zámku od 19 do 23 hodin. 

Tomáš Klus a JFO.
Přestat mířit na sebe. Mířit k sobě. Heslo Tomáše Kluse