Milion a půl. Je to pro nás běžný výdaj, vzkazuje firma

Zahraniční koncern, který působí po celé světě a za rok postaví zakázky za téměř deset miliard euro, stavěl hřiště u Základní školy Bartuškova v Třebíči. Dostal se však do skluzu a pokuta jej neminula.

Jenže všechno mohlo dopadnout jinak. Radnice přišla s nárhem: Nemusíte platit pokutu, ale postavte nám zadarmo v areálu školy ještě jedno hřiště třeba na tenis. To ale Strabag nakonec odmítl.

„Radnice uplatňovala pokutu zcela oprávněně. Do skluzu jsme se dostali naší vinou,“ zrekapituloval zaměstnanec firmy, který je se situací obeznámen. Protože nemá oprávnění hovořit s médii, své jméno zveřejnit nechce. „Naše firma se původně domluvila na náhradě v podobě dalšího hřiště. Nakonec jsme však dohodu změnili. Na stavbu druhého hřiště jsme neměli čas ani kapacity kvůli jiným zakázkám. A navíc, pokuta je pro nás běžný výdaj. Bylo pro nás snazší a snad i víc košer ji zaplatit,“ dodal.

Milion a půl, který Strabag už radnici zaplatil, využije město právě na stavbu druhého menšího hřiště. „Je to pro nás takhle možná i výhodnější. Stavební firmu si budeme moci vybrat v soutěži,“ zhodnotil třebíčský starosta Ivo Uher.