„Stavba přišla Kraj Vysočina na téměř 40 miliónů korun a stane se s největší pravděpodobností vzorem pro ostatní budoucí krajské stavby obdobného charakteru,“ řekl náměstek hejtmana Josef Pavlík.

Tělocvična Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíči má větrání se zpětným získáváním tepla, škola tak ušetří, neboť získá zpět až 90 procent tepla. Veškeré systémy a ovládání je možno řídit i vzdáleně přes počítač. Osvětlení sálu je úsporné a jeho intenzita může být plynule regulována, okna jsou oboustranně stíněna venkovními žaluziemi a vnitřními roletami.

Sál je velký 37 krát 17 metrů a díky vysokému stropu je vhodný pro provozování veškerých míčových her. „Podlaha je pokryta sportovním marmoleem na vícevrstvém roštu, povrch je tedy maximálně odolný a ohleduplný ke sportujícím. Tělocvična byla navržena především pro výuku tělesné výchovy, nejedná se tedy o prvoplánovitou stavbu vrcholového sportoviště,“ poznamenala krajská radní pro školství Jana Fialová.

Se sousední budovou spojuje tělocvičnu průchozí koridor. Kapacita šaten byla navržena tak, aby se mohly střídat vždy dvě skupiny, celý objekt je bezbariérový.

V rámci stavby nové tělocvičny vyřešil Kraj Vysočina i nakládání s dešťovými vodami, které jsou zadržovány a slouží pro závlahu zeleně kolem školy. Práce na tělocvičně zahájil Kraj Vysočina v lednu 2016.