„Stavba přišla Kraj Vysočina na téměř 40 miliónů korun a stane se s největší pravděpodobností vzorem pro ostatní budoucí krajské stavby obdobného charakteru,“ řekl náměstek hejtmana Josef Pavlík.

Tělocvična Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíči má větrání se zpětným získáváním tepla, škola tak ušetří, neboť získá zpět až 90 procent tepla. Veškeré systémy a ovládání je možno řídit i vzdáleně přes počítač. Osvětlení sálu je úsporné a jeho intenzita může být plynule regulována, okna jsou oboustranně stíněna venkovními žaluziemi a vnitřními roletami.

Sál je velký 37 krát 17 metrů a díky vysokému stropu je vhodný pro provozování veškerých míčových her. „Podlaha je pokryta sportovním marmoleem na vícevrstvém roštu, povrch je tedy maximálně odolný a ohleduplný ke sportujícím. Tělocvična byla navržena především pro výuku tělesné výchovy, nejedná se tedy o prvoplánovitou stavbu vrcholového sportoviště,“ poznamenala krajská radní pro školství Jana Fialová.

Oslavy 15. výročí udělení znaku městyse a pořízení nové hasičské cisterny v Okříškách.
V Okříškách se radují z nové hasičské cisterny. Podívejte se

Se sousední budovou spojuje tělocvičnu průchozí koridor. Kapacita šaten byla navržena tak, aby se mohly střídat vždy dvě skupiny, celý objekt je bezbariérový.

V rámci stavby nové tělocvičny vyřešil Kraj Vysočina i nakládání s dešťovými vodami, které jsou zadržovány a slouží pro závlahu zeleně kolem školy. Práce na tělocvičně zahájil Kraj Vysočina v lednu 2016.