Jeho hospůdka, o kterou pečuje celá jeho rodina, se úspěšně rozrůstá. Kromě další venkovní zahrádky se brzy rozroste o další penzion. Stát bude kousek od stávají provozovny. „Předpokládáme, že ho v červnu otevřeme. Bude to při výročí deseti let, co hospůdka funguje," připomněla Monika Vacková, dcera majitele.

Nový penzion

Současné ubytovací kapacity by se měly s novým penzionem rozšířit na čtyřicet. Zcela nový objekt nabídne kromě noclehu také saunu, posilovnu a wellness. „Žádají si to naši zákazníci. Jezdí jich k nám čím dál víc a my se musíme přizpůsobit. Už pravidelně tady mají soustředění cyklisté z Plzně a další sportovci i z Třebíče. U každého hosta chceme, aby se u nás, v hospůdce nebo v penzionu cítil jako doma. Zatím se nám takový přístup vyplácí," řekl majitel Jaroslav Vacek.

Samotná hospůdka U Lenina nabízí příjemné posezení pro běžné pivaře i náročnější zákazníky. Jejími službami často nepohrdnou ani každodenní strávníci. „Přes týden máme nabídku polévek a děláme také rychlovky, jako nakládané sýry a smažák. Každý víkend pak máme nějakou speciální akci, děláme třeba hamburgery, tatarák, pečená žebra, pečená kolena, tortily a další jídla. Jsme vidět na facebooku, kde lidi informujeme, co na víkend chystáme. Ti nám pak volají a zamlouvají si stůl. Zájem je takový, že se na všechny ani nedostane," pochvalovala si Monika Vacková.

Novinkou v posledním roce je vlastnoruční příprava pizz, které jsou součástí víkendové nabídky. „Pořídili jsme pec a těsto si vyrábíme sami, žádné polotovary nekupujeme. Za rok jsme prodali tisíc pizz, což není málo," podotkl majitel hospůdky U Lenina.

Nabídka jídel by se podle něj měla dál zlepšovat. Navíc by měla nést stopu vyhlášeného Pražského kulinářského institutu. „Brzy za námi přijede kuchař, který tam tři roky pracoval, aby nám něco ukázal a my od něj něco pochytili," vysvětlil Jaroslav Vacek.

Budíkovická hospůdka zvítězila v soutěži, ve které hlasovali čtenáři Deníku, i přesto, že v uplynulém roce musela na nějaký čas oželet hosty v podobě cyklistů. „Kvůli uzavírce silnice u Pocoucova jezdila veškerá doprava objížďkou přes nás a pro cyklisty tady nebylo moc bezpečno, takže jezdili méně než jindy v létě. Běžně jich k nám jezdí 150 denně. Všechno špatné je ale pro něco dobré, zviditelnilo nás to, lidé tady s auty zastavovali a možná nás už brzy navštíví na kole," usmíval se Jaroslav Vacek.

Hospůdka vzdálená tři kilometry od Třebíče láká zákazníky třeba i na šest metrů čtverečních velké promítací plátno. „Lidé na něm pravidelně sledují mistrovství světa v hokeji a další podobné akce. Máme pro ně i samovýčep, což taky není běžné. Pivo si tak mohou natočit sami," zmínil majitel zařízení.

Cyklisté i turisté

Kromě cyklistů ho pravidelně navštěvují také členové a příznivci Klubu českých turistů z nedaleké Trnavy. „Přijde s nimi 250 až 300 lidí," dodala Monika Vacková. Letošní pochod, který nese podtitul hvězdicový, start si tak každý účastník volí sám, se uskuteční 23. dubna.

Hospůdka U Lenina vznikla před deseti lety. Její název, který hlavně z počátku jejího fungování několik lidí nadzvedával ze židle, neodkazuje na bývalého sovětského vůdce. Jméno mu dala manželka majitele hospůdky Lenka. „Kamarádi na ní dřív volali Lenine. Navíc je to pro hospůdku originální název," řekl Jaroslav Vacek.