Třebíčský hokej ostrouhal. Vedení SK Horácké Slavie v doprovodu několika fanoušků na čtvrtečním zasedání zastupitelů marně čekalo na další dotaci z městské pokladny. Jejich žádost o tři miliony korun neměla dostatečnou podporu představitelů města.

Při sestavování rozpočtu na letošní rok připadlo hokejistům 6 milionů na provoz zimního stadionu, který město vlastní. Dalších šest chtěli na práci s mládeží, zastupitelé uvažovali o pěti. Nakonec v rozpočtu našli jen tři.
Klub proto čtvrt roku poté adresoval radnici žádost o další peníze.

Radní Třebíče byli ochotni pustit dva miliony. „Doporučili jsme zastupitelům schválit dva. Částka by se tak dostala na tu původní,“ řekl den před zasedáním starosta Ivo Uher. Jak dodal, jeho samotného požadavek hokejistů příliš nepřesvědčil.

Už před samotným hlasováním bylo v sále třebíčského Fóra cítit napětí. Šance hokejistů snížilo vyjádření předsedkyně finančního výboru Julie Dolejší (KSČM). „Peníze jsou potřeba ve fondu rozvoje města k pokrytí investic, na něž žádáme o dotace. Bude to obrovský objem prostředků,“ zdůraznila.
V tu chvíli ještě nebylo rozhodnuto. Přítomní fanoušci pohotově rozvinuli transparenty s nápisy „Lední hokej – nejlepší reklama městu,“ a ve střehu mlčky čekali na verdikt zastupitelů.

Za hokej se ještě rvali místostarostové Miloš Mašek (ČSSD) a Stanislav Mastný (ODS), stejně tak městský zastupitel a zároveň předseda klubuSK Horácká Slavia Daneš Burket.
„Hokej je v Třebíči sport číslo jedna. Slávia se musí rozhodnout, zda se přihlásí do soutěží. Je čas vyslat signál sponzorům, čekají, až se město vymáčkne,“ apelovali. Zbytečně.

Pro dvoumilionový příspěvek chyběly dva hlasy, ruku zvedlo jen dvanáct zastupitelů: Libor Březina, Naděžda Dobešová, Vladimír Malý, Miloš Mašek (ČSSD), Daneš Burket, Jaromíra Hanáčková, Simona Kafoňková, Stanislav Mastný, Pavel Pacal, Ivo Uher (ODS), Jan Karas (KDU–ČSL) a Petr Škarabela (HZNR). Žádný nebyl proti, čtrnáct se hlasování zdrželo.
A potlačované napětí vybuchlo jako kotel. V příznivcích mužného sportu se málem vařila krev. „Fuj! Děkujeme. To je tedy město!," vzkázali za potlesku. „Je vidět, jak podporujete sport,“ častovali zastupitele.
Generální ředitel klubu Karel Čapek neskrýval zklamaní z výsledku.
Když se sportovním manažerem Kamilem Pokorným chvatně opouštěl jednací sál, prohlásil: „Osud prvoligového hokeje je na vážkách. Může to být jeho konec."