Na vedoucí kladenské Rytíře ztrácí Jihlavané devět kol před koncem základní části šest bodů. Manko mohou snížit už dnes, kdy Středočechy přivítají na svém ledě.

Naopak zklamání zavládlo v Třebíči. Horácká Slavia ve středu doma udolala právě Kladno a vrátila se na desátou příčku. Jenže utkání na ledě Benátek nad Jizerou, které již mají jistotu bojů o záchranu, svoji pozici neudrželi.

Bojovní domácí, kteří se snaží vybojovat co největší náskok na poslední pár týmů, se kterým si to po základní části rozdají o udržení soutěže, začali aktivněji. Jenže nevyužili ani dlouhou přesilovku pět na tři a výraznější gólovou šanci si také nevypracovali.

Na góly se tak v Benátkách čekalo skoro do poloviny zápasu. Jenže potom padly za jedenáct minut hned čtyři. Bohužel, tři z toho do třebíčské sítě. Náskok 3:1 byl nakonec rozhodující, domácí jej ještě v závěru podtrhli čtvrtou brankou.

Horáci naopak potvrdili, že v této sezoně jen ojediněle dokážou vyhrát víc než dva zápasy v řadě. To se jim naposledy povedlo na konci října. „Benátky vyhrály zaslouženě," hlesl zklamaný asistent trenéra Radek Novák.

Boj o předkolo play-off se tak pro Třebíč opět zdramatizoval. Kromě Ústí nad Labem se do něj po porážce v severočeském derby ale akutně zapletly i Litoměřice. Kdo dostane nakonec černého Petra?

Šlágr

Spokojenější se v sobotu domů vracela Dukla. Podruhé ve své historii se vydala k mistrovskému utkání do Přerova, poprvé se domů vracela vítězně.

V nervózním utkání plném trestů byli Jihlavští produktivnější a o své výhře rozhodli ve druhé části. Hosté ji vyhráli 3:1 a využívali jisté nervozity a bezradnosti Zubrů.

Tu domácí nejvíce potvrzovali v pětiminutové přesilovce na přelomu druhé a třetí části, kdy Honzíka prakticky neohrozili! Avšak po jejím skončení nečekaně Přerov přece jenom snížil a na drama bylo zaděláno. V podání letošní Dukly však nešlo o nic výjimečného. V sobotu naštěstí měli hosté v rukách scénář s brankou do prázdné soupeřovy svatyně v poslední minutě. „Jsme spokojení," hlásil trenér Dukly Petr Vlk. „Sice tam bylo pár chvil, kdy domácí tlačili, ale celkově jsme to zvládli."

Po posledních nepřesvědčivých výkonech a výsledcích se tak Dukla po třetí výhře v řadě vrací do bojů o samé čelo tabulky. Dnes to bude potvrzovat proti Kladnu.