V úvodním modelovém střetnutí s Běloruskem se Hadamczikova družina dnes 18 hodin představí divákům na zimním stadionu Horácké Slavie.
„Určitě se takové utkání u nás nehraje každý den. Myslím, že zápas hokejové reprezentace prospěje k propagaci jak hokeje v Třebíči, tak samotného města,“ mínil starosta Třebíče Ivo Uher.


Podle Uhra bude mít příjezd národního mužstva pro městskou kasu i pozitivní ekonomický dopad. „Počítáme s příjezdem fanoušků, nějaké příjmy z toho samozřejmě budou. Nicméně z hlediska rozpočtu asi ne,“ podotkl.


Zhlédnout adepty na reprezentační dres pro květnové mistrovství světa na kanadské půdě přímo na vlastní oči mimořádně táhne. Už den před úvodním vhazováním totiž pořadatelé prodali drtivou většinu vstupenek na zápas.


„Já počítám s tím, že bude plno. Myslím, že tak čtyři tisíce lidí si ten zápas ujít nenechá. Je to přece jen svátek pro Třebíč. Doufáme, že přijdou fandit i rodiny z dětmi,“ nechal se slyšet Kamil Pokorný, sportovní manažer Horácké Slavie Třebíč.


Do třebíčské ledové plochy bude vpodvečer vkládat naděje několik hokejistů. Ze stávajícího výběru se totiž podívá do Kanady minimům hráčů.
Všeobecně se očekává, že po vyvrcholení základní části v prestižní zámořské NHL doplní tým řada hvězd. Většina současných tváří si tak bude nucena zabalit kufry.


Někteří si možná vyslechnou nemilý ortel z úst kouče Hadamczika už po dnešním zápase s Běloruskem. „O tom, co bude, vůbec nepřemýšlím. Po špatné sezoně si chci zlepšit náladu,“ řekl o přípravě například Pavel Kubiš, rodák z Náměstě nad Oslavou a útočník Zlína