VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hodně restaurací rovná se mnoho potkanů. Třebíč se pouští do každoročního boje

Třebíč - Každoroční hubení potkanů začalo. Jarní deratizaci města a městských částí zahájili specialisté v pondělí. Včetně závěrečného úklidu uhynulých hlodavců potrvá do 19. května. Odbor životního prostředí žádá Třebíčany o spolupráci při této rozsáhlé akci.

4.4.2017
SDÍLEJ:

Deratizace.Foto: DENÍK Šíp/ Mária Rušinová

„Prosíme majitele a správce všech objektů, aby před deratizací provedli určitá preventivní opatření. Ta spočívají především ve vyčištění sklepů, prostorů pro uložení odpadových nádob, utěsnění všech prostupů do objektů, pozavírání sklepních oken a utěsnění kanalizačních vpustí ve sklepech,“ apeluje na majitele a provozovatele objektů vedoucí odboru životního prostředí Pavel Vosátka.

Majitelé, nájemníci a správci všech objektů musí zajistit deratizační firmě vstup do svých objektů a umožnit jí tak provedení deratizace. Zároveň jsou povinni provádět všechna opatření proti šíření přenosných nemocí. Nedodržení těchto zásad lze postihovat jako přestupek. Deratizační firmy musí označit už deratizované objekty letáčky, na nichž je uvedeno datum položení a druh použité nástrahy a také informace o firmě a odpovědné osobě, která deratizaci provádí.

„Potkani se pohybují zejména ve starší kanalizaci. Největší výskyt je v přípojkách kanalizace na objekty, kde je potravinářský provoz, například restaurace nebo vývařovny. V centru Třebíče je velká koncentrace těchto provozů a zároveň je zde kanalizace v horším stavu. Potkani si tady hrabou nory, hlavně podél kanalizace, která většinou vede pod chodníky a silnicemi. Zeminu vynášejí ven, a když potom zaprší, terén se začne propadat. Nejvíce patrné je to v dlážděných plochách, jako jsou chodníky,“ uvedl správce místních komunikací Robert Bosák.

„Je nutné, aby celá akce proběhla za spolupráce Městského úřadu, Krajské hygienické stanice Třebíč, deratizační firmy a hlavně majitelů jednotlivých objektů a to v jednotném termínu. Jedině tak je možné zajistit úspěšnost celé akce,“ doplnil Pavel Vosátka.

I. etapa, II. etapa, III. etapa, IV. etapa

3. 4. - 9. 4. 2017, 10. 4. - 16. 4. 2017, 17. 4. - 23. 4. 2017, 24. 4. - 30. 4. 2017

Borovina Stařečka Nové Dvory Horka Domky

Podklášteří Vnitřní Město Nové Město Průmyslová čtvrť

Týn Sokolí Brněnská Nová prům. čtvrť

Zámostí Slavice Ptáčov Račerovice

Panská Niva Pocoucov Budíkovice

Nehradov

Hrádek

Řípov 

Autor: Luděk Mahel

4.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volby ve Starči.
5

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

V Třebíči zájem o volby trvá

Třebíč - Slušná volební účast v Třebíči trvá i druhý den parlamentních voleb.

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Třebíč - Co se letos urodilo, putovalo na výstavu. Zahrádkáři v Třebíči pořádají jubilejní třicátou oblastní výstavu ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

Vladislav – V městysi Vladislav za první hodinu parlamentních voleb přišlo volit skoro 10 procent ze 756 oprávněných voličů.

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení