Letos je tomu přesně sto let od otevření Kina Moravia v Třebíči. Kino v tomto místě sloužilo do roku 2003. Od té doby, až do loňského května, chátralo.

„Od loňského roku se v budově nepřetržitě pracuje. V zimě byly dokončeny veškeré bourací práce. Následovala montáž ocelové konstrukce a vybetonování nových podlah v hlavním sále kina. První patro bude využíváno jako multifunkční sál. V nově vzniklém druhém patře bude umístěna rukodělná a výtvarná dílna, sdílená učebna, zasedací místnost a kanceláře,“ popsal práce místostarosta Miloš Hrůza a dodal, že obě patra budou propojena jak původním dvouramenným schodištěm, tak výtahem pro bezbariérový přístup.

„Jedná o velmi specifickou a starou stavbu. Mnohdy se objevují komplikace, které se nedaly předvídat,“ sdělil Miloš Hrůza. „Jedná se především o nahrazení původních stropů novými železobetonovými v jižní části u dvouramenného schodiště. V průběhu prací jsme zjistili, že některé nosné konstrukce nejsou staticky stabilní a proto se musely zajistit. Původní strop v hlavním sále a ve vstupní hale zůstane zachován. Pouze dojde k jeho povrchové úpravě,“ upřesnil Hrůza.

V západní části budovy vznikne nově přístavbou dřevostavby zázemí pro rodiče s dětmi a také výcviková kuchyň. Předpokládané otevření centra je naplánováno na poslední čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: Youtube
Popelnice v ulicích Zámostí v Třebíči. Duben 2019. Od května do září tam nebudou smět být. Jen při svozu odpadu.
Pytle místo popelnic od května do září. Třebíč má novou vyhlášku