Některé místní těší, že si ráno při cestě do práce budou mít kde nakoupit. „Je to historický okamžik. Komenského náměstí si takový supermarket zasloužilo. V okolí je jen obchod Hruška, který je v žalostném stavu. Pak další obchod, na jehož otvíračku se nedá spolehnout. Tady to snad bude jiné a nakoupím si, než mi začne práce,” doufá Radek Maule, který pracuje nedaleko Komenského náměstí.

Nová prodejna Albert stojí nedaleko autobusového náměstí a poblíž parkoviště. Na něm mohou nakupující zaparkovat auto na první půl hodinu zdarma. „Pak si už člověk za parkování připlatí, ale aspoň ho to bude nutit nakoupit rychleji a v obchodě zbytečně neotálet. A třeba díky tomu ušetří. Navíc za třicet minut se nakoupit dá v pohodě,” komentuje Marie Matoušková z Třebíče. A dodává, že je dobře, když si teď mohou nakoupit i lidé, kteří do centra a z něj jezdí autobusem.

V centru Třebíče ubude sto třicet parkovacích míst. Kvůli opravě bývalé Delvity.
V Třebíči zmizí parkoviště v Osovského ulici. Bude se opravovat bývalá Delvita

V samotné prodejně jsou k dispozici samoobslužné pokladny či kávomat. „Prodejna nabízí zdarma wifi a dále obsluhovaný pult lahůdek nebo gril,” uvádí na svých webových stránkách nadnárodní řetězec s tím, že otevírací doba je od sedmi ráno do osmi večer.

Ve středu 1. března krátce po otevření se do supermarketu ze zvědavosti vydali také studenti. „Je tam o poznání tepleji než venku. Možná i proto je tam teď tolik lidí. Další dny to snad bude lepší,” hodnotí se smíchem Lukáš Chromý. Jeho kamarád Michal Bašta ho doplňuje, že si sem bude chodit nakoupit, když nebude mívat svačinu do školy. S tím souhlasí i třetí v partě Jakub Doležal. „Zboží je tam fajn, ale nic, co by člověk neviděl někde jinde. Ale koupil jsem si kartáček, který jsem potřeboval,” říká mladík.