O výběrové řízení na zhotovitele nového objektu se totiž začali zajímat detektivové protikorupční policie. Úředníci regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod se nechtěli účastnit procesu, kde by bylo podezření z korupce. Teď je podle nich vše v pořádku,

„Oslovili jsme státní zastupitelství a zeptali se, jak vypadá vyšetřování. Sdělili nám, že skutky, které prověřují, se netýkají té zakázky. Rozhodnutí zadministrovat Třebíči peníze padlo ve středu 15. února,“ sdělila mluvčí regionální rady Kateřina Kurková. Je to zajímavé rozhodnutí, vezmeme-li v úvahu fakt, že ještě neskončil soud s majitelem stavební firmy Svatoslavem Outulným. Je obviněný, že se dopustil pletichy při veřejné soutěži o zakázku na zmíněnou tělocvičnu tím, že konkurenční firmě Kapucín údajně nabídl úplatek výměnou za to, že Kapucín nepůjde pod Outulného cenu a umožní mu vyhrát.

„Město Třebíč není oběť ani účastník trestného činu. Soud projednává záležitosti mezi dvěma soutěžícími firmami, město v procesu údajného úplatku nefigurovalo, neovlivnilo to výsledek výběrového řízení, nevznikla nám žádná škoda a nejsme ani účastníkem soudního řízení,“ vyjádřil se třebíčský starosta Pavel Heřman k záležitosti, která se údajně stala v roce 2009, tedy ještě za minulého vedení radnice.

Kdyby teď Třebíč dotaci neobdržela, uvrhlo by ji to do velkých problémů, už tak má letošní rozpočet konstruovaný se schodkem 99 milionů korun. „Můj skromný odhad je, že dotaci dostaneme někdy kolem pololetí, není to úplně jednoduchý proces,“ doplnil Heřman s tím, že nová jednání o pozastavené dotaci iniciovala třebíčská radnice. Tendr na stavbu tělocvičny probíhal kvůli Outulného přechodné insolvenci dvakrát. Nakonec objekt ve sdružení s dalšími dvěma firmami postavil o víc než 13 milionů dráž, než kolik nabídl sám v prvním kole.