Ve velké sklenici se do rytmu hudby pohybuje zářivě červený kapesník. Kouzelník sklenici zdvihá a pokládá ji na hlavu své mladičké asistence. Kapesník poskakuje dál a dětské publikum šílí nadšením. A nejen dětské. „Jak to asi dělá?“ nevěřícně se ptá dědeček jednoho z malých návštěvníků.

Velký kouzelnický karneval v třebíčském Fóru je v plném proudu. Právě nadešel zlatý hřeb programu. Je to vystoupení kouzelnického mistra a iluzionisty Pavla Dolejšky. „A tleskáme všichníííííííííí!“ křičí Dolejška u dalšího svého kousku, kdy s jinou mladou asistentkou prohání vysoko nad hlavou létající stoleček.

Kameraman Josef Špelda a Vilma Cibulková při natáčení seriálu Nemocnice na kraji města.
Kameraman Nemocnice na kraji města: rodák z Třebíče Josef Špelda získal cenu

Obě dívky si před chvílí vybral z davu – a nikoli náhodou. Obě totiž mají na sobě stejnokroj čarodějnické koleje Nebelvír, takže se dá předpokládat, že s kouzlením už mají nějaké zkušenosti.

V publiku nechybí ani nejslavnější student bradavické školy kouzel Harry Potter, přesněji řečeno několik Harry Potterů. Kouzelnická show v Třebíči zkrátka přilákala samé malé čaroděje.

Na velký kouzelnický karneval dorazily desítky dětí. Řada jich přišla oblečená v potterovské módě, někdo ale zvolil i jiný outfit. Všichni tleskali kouzelnickým trikům Pavla Dolejšky a valečským gymnastkám.Na velký kouzelnický karneval dorazily desítky dětí. Řada jich přišla oblečená v potterovské módě, někdo ale zvolil i jiný outfit. Všichni tleskali kouzelnickým trikům Pavla Dolejšky a valečským gymnastkám.Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Některé děti jsou ale oblečené i jinak. Do šatů princezen, za Supermany a Hulky, za tučňáky nebo třeba jako roztleskávačky. Potterovská móda však jasně vede. „Náš kluk je do toho úplně zblázněný. Zná všechny ty filmy nazpaměť,“ potvrzuje Jana Čermáková a ukazuje na chlapce, kterého kromě tmavého pláště, červenožluté šály a vysokého klobouku zdobí i typické kulaté brýle.

Martin Horký během svého posledního tréninku v Třebíči před odletem na hry Arnolda Schwarzeneggera.
Martin Horký z Čechtína se chystá na Schwarzeneggerovy hry, odlétá v neděli

Dolejška na pódiu mezitím začaroval květiny, takže z pugétu neurčité barvy a rostlinného druhu se stává krásná kytice rudých růží. „Pěkné, pěkné,“ přikyvuje hlavou Čermáková.

Mistra kouzel střídají gymnastky z Valče a následně na parket opět vbíhají všichni dětští návštěvníci. Z velké kouzelnické show se stává velká diskotéka. I malí čarodějové a čarodějky se přece musí občas pobavit.