Šéfka týmu představila současné složení a přidala i špetku historie. Oddíl TJ BOPO Třebíč je zdatný čtyřicátník, vznikl už v roce 1963. Dnešní TeamGym při škole se zformoval čtyři roky před přelomem století. V minulosti byla dominantou oddílu sportovní gymnastika, změna přišla v roce 1999. „Tehdy jsme přešli na týmovou gymnastiku. Je to poměrně mladá disciplína, v Evropě známá asi 15 let. Tady i ve světě si ale získává velkou popularitu,“ prozradila trenérka.

Gymnastický oddíl má dnes sedmdesát pět členů, přičemž čtyři desítky z nich jsou úspěšní závodníci. Těm nejmladším ještě nejsou ani čtyři roky, nejstarším je dvaadvacet. Právě senioři nad šestnáct let tvoří smíšené družstvo dívek a chlapců, další tři družstva jsou ryze dívčí.

A jakých úspěchů si mladí sportovci nejvíce považují? K těm největším řadí pět zlatých medailí, které si během posledních let přivezli z Mistrovství České republiky, letošní stříbro ze stejné soutěže a zlato, stříbro i bronz z Festivalu Olomouc před dvěma lety.

K nim by mohli ještě na sklonku letošního roku přidat další. Čeká je totiž účast na celorepublikovém festivalu v Olomouci a „mistrák“ v Ostravě. Představí se i v Třebíči, kde 14. a 15. prosince pořádají republikové finále Asociace školních sportovních klubů TeamGym.

Kromě řady ocenění za špičkové výkony se gymnastický oddíl z Třebíče může pyšnit ještě jednou věcí. V červenci příštího roku bude jako jediný reprezentovat Českou republiku na festivalu Eurogym ve francouzském městě Albi.