K tomuto datu také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení francouzské skupiny Fromageries Bel s oběma společnostmi.


Předmětem transakce uzavřené v dubnu 2008 bylo odkoupení Jaroměřické mlékárny a J+R z Moravských Budějovic, dvou sesterských společností, v nichž měl dosud většinový podíl Zdeněk Palát.


V České republice již Fromageries Bel působí prostřednictvím společnosti Bel Sýry Česko v sýrárně v Želetavě.


Ve čtvrtek odpoledne proběhlo v zahradách zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou setkání zaměstnanců Jaroměřické mlékárny, J+R a Bel Sýry Česko se sídlem v Želetavě, při příležitosti propojení těchto společností s francouzskou skupinou Fromageries Bel.


Slavnostní setkání zahájil nový generální ředitel Pascal Bigot, který předtím působil jako zástupce generálního ředitele skupiny CEMOI, předního francouzského výrobce čokolád a ředitel obchodní strategie pro Evropu společnosti Danone.


„Jsem rád, že mohu přivítat Jaroměřickou mlékárnu a J+R ve skupině předního francouzského výrobce značkových sýrů Bel Group. Skupina Bel se sídlem v Paříži je jedním z předních světových výrobců sýrů a její roční obrat činí téměř dvě miliardy eur,“ řekl česky generální ředitel Bigot.

Po některých dalších informacích začal již v rodné francouzštině podrobně analyzovat činnost skupiny Bel ve světě a dotkl se i působení v Želetavě.
Velkou pozornost věnoval prognózám a strategii v nově odkoupených mlékárnách. Přítomným také přiblížil hodnoty skupiny Bel, k nimž patří: nadšení, inovativní přístup, odborná způsobilost, soudržnost a etika, založená na principu čestnosti a vzájemné důvěry ve vztahu mezi podnikem a jeho zaměstnanci.


„V této souvislosti spoléhám na vás všechny, že přijmete za svůj záměr rozvíjet naši společnost,“ uzavřel generální ředitel Bigot.

VLASTIMIL SMETANA