Deník během posledních dvou dnů otestoval čekací dobu v několika obchodech. Ve většině z nich lidé čekali maximálně pět minut.

Přesně tolik trvalo odbavení u pokladen v Hypernově. Z celkového počtu jedenácti pokladen přitom jelo pouze pět.

Poloprázdné parkoviště bylo v podvečerních hodinách před Kauflandem, ve frontě u jednotlivých pokladen pak většinou stáli jen dva zákazníci.

„Denně chodím nakupovat na Vysočinu nebo do Alberta. Žádné dlouhé fronty jsem nezaznamenala. U pokladny stálo tak šest zákazníků, ale to je docela běžné i v průběhu roku,“ uvedla Dana Bulíčková. V řadě by prý byla ochotná stát nejvíce čtvrt hodiny, což bývalo před Vánoci v minulých letech běžné.

Špalíry nervózních zákazníků se dosud netvořily ani v nedávno otevřeném Intersparu. Ze čtrnácti pokladen včera odpoledne fungovala polovina, platící přišli okamžitě na řadu. „Nejhorší nápor čekáme až o víkendu,“ předeslala mladá pokladní.

Nejvíce zákazníků markety každoročně zaplaví až těsně před vánočními svátky, letos to připadá na dnešek, sobotu a neděli. Kromě místních obyvatel se pak do nákupních center vydávají i lidé z okolí Třebíče.