Druhý, se začátkem u Týnského rybníka, provede milovníky bílé stopy podél Bažantnice. Zdroj: TJ Spartak TřebíčZa okruh zaplatilo město patnáct a půl milionu korun. Na poslední chvíli muselo ještě řešit odvodnění některých částí sportovní stezky. „K ceně jsme museli připočíst ještě sto padesát tisíc korun. Zvýšené náklady jsou především na odvodňovací kanálky a odvodnění v místech, kde se držela voda více než předpokládala projektová dokumentace,“ informoval starosta města Pavel Pacal.

I když okruh ještě není oficiálně otevřený, první sportovci jej už stihli vyzkoušet. „Všechno má být hotové do jednatřicátého října, někteří lidé už stezku ale využívají, protože je opměrně provozuschopná. Chuť lidí sportovat je nyní velká, takže se tomu asi nedá úplně zabránit,“ komentoval Pacal.

Sportovní trasa je tři metry široká, cesta má asfaltový povrch. „U okruhu je i drobné zázemí, ve smyslu parkovacích míst, pokud někdo přijede na brusle z okolí, tak aby se měl kde přezout a zaparkovat vozidlo. Nechceme aby auta stála divoce po okolních cestách,“ doplnil Pacal.

Původně chtěla radnice okruh otevřít slavnostním výběhem, kdy by představitelé města oběhli jedno kolečko. Nouzový stav a nařízení vlády ale tyto plány zhatily. „ V tomto režimu nemůžeme organizovat nic hromadného, ale pevně věřím, že se tam potkáme, protože v přírodě sportovat můžeme,“ ubezpečil starosta Pacal.