BŘECLAV 3:6 (série: 1:2)
Žihadla, která v předchozím měření sil na ledě soupeře smolně prohrála, mohla spoléhat na domácí ochozy. V úvodní dvacetiminutovce ještě se soupeřem držela zdárně krok a měla stále nakročeno ke kýžené výhře.
„V úvodní třetině to ještě šlo, skončila 2:2. Navíc jsme šli jako první do vedení. Jenže potom už to nebylo z naší strany tak dobré. Dopouštěli jsme se chyb,“ smutnil po prohraném utkání manažer mužstva Zdenek Stojánek.
V dalším průběhu třetího duelu finálové série si Budějovičtí vytvořili několik nadějných gólových situací. Paradoxně ale udeřili hosté z Břeclavi.
„Využili početní výhody a šli do vedení. Ukázalo se, že posily, které si přivedli, se jim osvědčují,“ všiml si Stojánek. Jsou to všechno zkušení hráči,“ poznamenal.

Závěr utkání, v němž se domácí pokoušeli strhnout vedení na svou stranu, se proměnil v jejich křeč. Zejména v obranné fázi častokrát propadali, což soupeř bez váhání trestal.
„Poslední třetina se nám vůbec nepovedla. Udělali jsme tam několik hrubek. Myslím si, že ne všichni hráči do toho dali všechno. Navíc ani brankáři

Radku Železnému se zápas moc nepovedl,“ hledal klubový šéf příčiny nezdaru.
„Náš brankář Petr Žůrek domácího gólmana jasně zastínil. Dá se říct, že tohle důležité vítězství jsme z velké části získali i jeho zásluhou,“ usmíval se po zápase kouč Břeclavi Michal Konečný.
Ve finálové sérii, jejíž vítěz se následně utká v barážových bojích o vstupenku do druhé ligy, teče Žihadlům nepříjemně do bot.

Už dnes vpodvečer se totiž představí v aréně Břeclavi, a jestliže nezvítězí, budou muset zamířit na předčasnou dovolenou.
„Samozřejmě se budeme snažit o to, abychom vyhráli a finálovou sérii prodloužili. Ale bude to velmi náročné. Hráči budou pod velkým tlakem,“ tuší Stojánek.

„My chceme sérii ukončit. Věřím, že se nám to podaří. Protože kdybychom prohráli, tak bychom se museli vracet do Moravských Budějovic, a to se nám rozdodně nechce,“ zdůraznil kouč Konečný.
Branky Moravských Budějovic: Boudný, Cakl, Oliva. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:3. Moravské Budějovice: Železný - Dusík R., Šefčík, Sechovec, Dusík S., Prkna, Forman - Barvíř, Fryauf, Jelínek, Ščepka, Oliva, Cihlář, Cakl, Langmann, Boudný.