Hlavními taháky programu na louce budou Tata Bojs, Sofian Medjmedj, Poletíme? či Jordan Haj a Emma Smetana. V tanečním stanu fanoušky potěší NobodyListen, Smack One, Gleb, Michajlov nebo 58G. „Z nových jmen na české scéně vystoupí Sofian Medjmedj a The Valentines,” dodal dramaturg festivalu Marek Mijovič.

Hvězdy Zámostí 2024

ČEZ Energy Stage

  • Tata Bojs, Poletíme?, Jordan Haj a Emma Smetana, Vltava, Prago Union Live band, Sofian Medjmedj, Zatrestband a další….

Taneční scéna

  • Smack One, Gleb, 58G, NobodyListen, Akira, Tony P, Tokátko a další…

Malá scéna - Šapitó

  • Václav Koubek, Schooler, Snookey, Lahvisz a další…

Velký prostor dávají letos organizátoři i doprovodnému programu. Ten si užíjí hlavně rodiče s dětmi. Nejmenším návštěvníkům bude během dne patřit malá scéna. Těšit se mohou na divadlo, výtvarný workshop, čtení, koncert, nebo na taneční program. „Děti si mohou přijít podrbat kozu z Kozího spolku, bude pro ně připravený speciální bar a řada dalších aktivit,“ sdělila mluvčí festivalu Vendula Šmejkalová.

Zámostí v Modrém

Ale Zámostí není pouze o programu na louce. Kořením festivalu je Zámostí v modrém. To probíhá v židovské čtvrti a je zdarma. „Lidé ale budou moci tuto doprovodnou část programu podpořit darem prostřednictvím QR kódů, které najdou v židovské čtvrti,“ vysvětlila Šmejkalová.

Zámostí v Modrém chtějí letos organizátoři vylepšit. „Konečně máme prostory v samém srdci židovské čtvrti, kde můžeme bez omezení tvořit, lidé se opravdu mají na co těšit,“ láká organizátor David Šťastný. Do ulic se po loňské pauze vrátí hudebníci, v zastrčených uličkách se o atmosféru bude starat pestrá směs kapel, zpěváků a zpěvaček. „Máme hodně velkou radost, že je hudba zpět v ulicích a moc se na to těšíme,“ dodal Šťastný.

David Gordon ve své galerii.
Festival Zámostí je za dveřmi. Galerista David Gordon zve na Open Performance

Se vstupenkou na Zámostí se návštěvníci zadarmo podívají na městskou věž, vodojem a větrník. V Muzeu Vysočiny a v Galerii G34 pokračuje nejen výstava Open Per4mance, ale připravené jsou i další aktivity. Koncerty se uskuteční v zadní Synagoze i před ní, v restauraci Na Trumpetce a v kavárně Honky Ponk. V plánu je cestovatelská přednáška, workshop akční malby a ohňová show, sobotnímu odpoledni na taneční scéně bude vládnout slam poetry.