Festival Jeden svět v Třebíči zahájí film Český žurnál: Bratři Okamurovi, po kterém proběhne diskuze s Hayatem Okamurou, jedním z protagonistů filmu.

Druhý den festivalu začne blokem dvou krátkých filmů, Volání divočiny a Dobré zprávy. Film Dobré zprávy o dezinformacích, ale i přátelství a pochopení, uvede v Třebíči osobně režisér Ondřej Šálek, i s ním bude poté následovat diskuze.

Festival v neděli zakončí dokument s ekologickou tématikou Anoteho archa, který v roce 2018 získal čtyři nominace na filmových festivalech.

V rámci programu budou některé z dokumentů doprovázeny audiokomentářem, případně titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. „Do projekcí na školách tento rok poprvé zapojíme nevidomého moderátora Ondřeje Zmeškala. Všechny tyto aspekty jsou součástí Jednoho světa pro všechny, ve kterém je kladen důraz na otevřenost a přístupnost festivalu pro handicapované,“ sdělila organizátorka Kristýna Michálková.

Po projekcích pro veřejnost se již tradičně festival přesune do základních a středních škol na Třebíčsku. „Pro děti ve věku od 8 do 14 let je připravena série krátkých filmů, pro starší studenty a studentky pak vybrané středometrážní snímky z programu Jednoho světa. Nedílnou součástí každé projekce je diskuze, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor,“ řekla Kristýna Michálková.

Vstupenka na film stojí 70 korun. Vstupenky se budou prodávat na místě, vždy půl hodiny před začátkem projekce. Držitelé průkazů ZTP, ZTP/P a diváci nad 65 let platí polovic.

Programu festivalu dokumentárních filmů Jeden svět v Třebíči

Pátek 15. března

17:30 Bratři Okamurovi

20:00 Boj s drakem

Sobota 16. března

16:00 Volání divočiny

Dobré zprávy

18:00 Vítejte v Sodomě

20:00 Dobrá změna v Polsku

Neděle 17. března

16:00 América

18:00 Ženy s náušnicemi ze střelného prachu

20:00 Anoteho archa