V původní zprávě uvedla, že muž, který v průběhu utkání odcizil vlajku Horácké Slávie, a osoba, jenž zasahujícího policistu zranila na hlavě hozením lahve, je ten samý člověk. Ve skutečnosti se však pokaždé jednalo o někoho jiného.

V případě hokejového utkání došlo k omylu a to v tom smyslu, že fanoušek Dukly Jihlava, který odcizil vlajku, nehodil láhev proti policistovi. Láhev hodil někdo z davu fanoušků,“ uvádí mluvčí Policie ČR v Třebíči Marcela Lavická.

Fanoušek hostů hodil láhev po policistovi

Zvýšená bezpečnostní opatření si vyžádal rizikový zápas I. hokejové ligy mezi Horáckou Slávií Třebíč a Duklou Jihlava na zimním stadionu v Třebíči.„Bezpečnost utkání zajišťovali policisté z Okresního ředitelství Policie ČR v Třebíči, policisté z pořádkové jednotky Policie ČR Správy Jihomoravského kraje, dopravní služba, policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování a psovodi se služebními psy,“ uvádí mluvčí Policie ČR v Třebíči Marcela Lavická. Utkání se rovněž účastnili strážníci z Městské policie Třebíč.

V průběhu utkání došlo ke krádeži klubové vlajky Horácké Slávie pětadvacetiletým fanouškem hostů. Poté navíc po zasahujícím policistovi, který chtěl sjednat nápravu, hodil láhev, kterou ho poranil na hlavě. „Pachatel byl zadržen pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a přestupku proti občanskému soužití,“ dodává Lavická.

Další průběh utkání byl bezproblémový.