Započne ve středu 16. září a mottem všech jeho akcí bude heslo: „Naše město, naše klima!“ Vyvrcholí pak v úterý 22. září Evropským dnem bez aut.
Hned na středu bude v knihovně na Modřínové ulici pro děti z Mateřské školy Benešova připraveno pohádkové vyprávění Krtek a autíčko a Krtek ve městě. Starší žáci zas budou mít po celý týden možnost vyzkoušet test dopravních značek. Pobočka knihovny v Borovině ve stejný den organizuje akci Malování na chodník.


Se svými akcemi se do projektu zapojí i Třebíčské centrum. Ve středu má naplánováno Dopravní dopoledne v Šikulce, pro nejmenší děti a odpoledne soutěž pro rodiny s malými dětmi Všechno jede, co má kola. Na pondělí 21. září chystá tradiční test dostupnosti S kočárkem na úřad a na středu besedu s odborníkem z autoškoly na téma množství zplodin v závislosti na stylu jízdy.


S akcí na svém dopravním hřišti s názvem Jízda na čemkoliv se k programu připojí ve středu i Základní škola Bartuškova.


Velkou výzkumně-preventivní akci, pak na čtvrtek chystá ve spolupráci aktiv Besipu Městský úřad Třebíč a středoškolští studenti. Ze studentů budou vytvořeny pracovní skupiny, které budou mít za úkol sledovat několik úseků, například: železniční přejezdy, dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě“, světelné křižovatky, sledování počtu vozidel parkujících v protisměru.

Výsledky jsou zaznamenávány a vyhodnocovány. „Studenti tak přímo v provozu vidí, jak se řidiči chovají a kde páchají přestupky,“ uvedla Ondráčková.


Ti, kteří jezdí bezchyb získají zelenou stuhu, ostatní červenou.