V kategorii Business získala hlavní místo slovenská společnost Národná energetická, jejímž majoritním akcionářem a zároveň předsedou představenstva je Richard Horký, majitel společnosti TTS. Ocenění převzal za projekt centralizované kotelny na biomasu, v níž se stejně jako například v třebíčských teplárnách spaluje sláma a dřevní štěpka získaná z obnovitelných zdrojů v okolí. Vzniká tak obnovitelná energie, která vytápí Trebišov. „Zároveň se tak vytvářejí nová pracovní místa a snižují emise. Ty ve městě poklesly o 6100 tun CO2 ročně, což značně přispělo ke zlepšení životního prostředí. Nová teplárna navíc stojí mimo centrum města, takže se v jeho obytných oblastech uzavřelo sedm malých, velmi zastaralých plynových tepláren," popsal Richard Horký.

Projekt úspěšně využil dosud skrytý potenciál venkovského regionu na východním Slovensku, který byl vždy silně zemědělský. Místní zemědělci jsou nyní vybízeni, aby pěstovali rychle rostoucí rostliny na dosud neobdělávaných pozemcích, které se svým charakterem mnohdy nehodí k pěstování obilí či zeleniny. Mnoho z těchto nových polí a luk nyní obklopuje také novou kotelnu, která je tak zasazena do krásné zelené krajiny. Nová teplárna tak zároveň do značné míry zlepšuje ekonomickou situaci v oblasti, zdejší zemědělská výroba má díky ní mnohem lepší možnosti než dříve.

Kotle pro tento projekt byly navrženy v třebíčském projekčním studiu TTS boilers. Celkové náklady na něj činily 9,5 milionu eur, tedy více než čtvrt miliardy korun. Společnost Národná energetická a Richard Horký za něj byli již loni navrženi prestižním slovenským ekonomickým týdeníkem Trend na titul Investor roku 2016. Tehdy postoupilo nové trebišovské tepelné hospodářství mezi pětici nejlepších z celého Slovenska. „Nynější ocenění však stojí ještě o mnoho příček výše," poznamenal Richard Horký. Do finálové části se dostalo celkem dvanáct projektů z celé Evropy, trebišovská teplárna však odbornou porotu oslovila nejvíce. Cenu převzal Richard Horký v Bruselu se svými slovenskými partnery ze společnosti Národná energetická.