Sál Národního domu je nacpaný k prasknutí křepčícími dětmi. Mnoho holčiček má na sobě modré šaty princezny Elsy. Ty má oblečené i jedna z moderátorek odpoledne, ale jsou jí poněkud velké, a tak si musí neustále popotahovat živůtek, aby snad neukázaly víc, než by měly. Druhá moderátorka s podobou princezny Anny takové problémy řešit nemusí – šaty jí sedí dobře.

U kluků jsou kostýmy odlišnější, přesto lze spatřit několik sněhuláků Olafů a parůžků soba Svena. „Už aby tahle éra Ledového království pominula,“ vzdychá jeden tatínek, který dohlíží na malou slečnu.

Mladé otužilkyni chladná voda zjevně nic nedělá.
Voda má sedm stupňů, jde se plavat, zavelel Lední medvěd do třebíčské Kuchyňky

Soudě podle dění v sále, jeho přání se jen tak nevyplní. „Děti tou pohádkou žijí. Je to vděčné téma,“ usmívá se Eva Tomášová, která sem zašla se svou dcerkou.

Ta je – jak jinak – také oblečena princeznovsky. Ledové království ji ale zřejmě až tak moc nebere. Vyplývá to z její odpovědi na otázku, co se jí na dnešním odpoledni nejvíce zamlouvá. „Mně se tady nejvíc líbila cukrová vata. A navíc mám svítící prstýnek,“ objasňuje holčička s hrdostí v hlase své priority.

Narvaný sál

Dospělý člověk musí občas dávat pořádný pozor, kam šlape. Řada dětí si prostě občas sedne na zem tam, kde je napadne, a hraje si. V sále je narváno a situace zcela nepřehledná. Zatímco maminky svým zvláštním instinktem svou ratolest vždy nakonec objeví, u některých tatínků je to horší. Musejí se maximálně soustředit, aby neztratili pozornost a domů se nevrátili s cizím dítětem.

Premiér Petr Fiala v Jaderné elektrárně Dukovany
Nový blok bude: vláda spustí tendr na Dukovany, ovlivní to celou Vysočinu

V malém sále si děti mohou vyzkoušet několik soutěží. Například házení míčků na cíl, které zde organizuje sama ředitelka městského kulturního střediska Třebíč Nikola Černá. „Dlouho jsme nevěděli, jestli karneval vůbec uspořádáme. První termín jsme si stanovili na únor, ale pořád byl covid, tak jsme si řekli, že jej posuneme na březen. A vyplatilo se to. Lístky byly během dvou dnů úplně vyprodané,“ usmívá se ředitelka a chlapečkovi v kostýmu Spidermana podává další míček.

Křik z hlavního sálu napovídá, že se děti velice dobře baví. Nejen dospělí, ale také ony se nemohly v posledních dvou letech téměř vůbec scházet. Dnešní odpoledne si tedy náramně užívají. Jak to tak vypadá, konečně se vrací normální doba – a také z toho důvodu éra princezny Elsy ještě dlouho nepomine.