Ani jejich petice s více než sto čtyřiceti podpisy sloučení Resonance se školou ve Fóru nezabránila. „Myslím, že nám rodičům nejde ani tolik o sloučení. Máme obavy, že naše děti nedostanou ve Fóru adekvátní prostory, jak slibuje místostarosta Pacal. Nevěřím, že by za těch pár korun, jak tvrdí, bylo možno prostory pro výuku připravit. Ty obavy u mě přetrvávají stále,“ netajil se Jiří Homola.

Špatný pocit má prý z postoje radních. Ti podle něj svůj plán dlouho tajili, ředitelé škol o chystaném slučování obou škol věděli od radních už od Velikonoc, ale rodiče se o tom dozvěděli až v červnu.

Kdy a jakým způsobem se žáci a učitelé z Resonance přestěhují ze zrekonstruované budovy na Soukopově ulici do prostor ve Fóru, bude podle Pavla Pacala záležet na nově zvoleném řediteli sloučené umělecké školy. Ten vzejde z výběrového řízení.

„I po sloučení od 1. ledna bude výuka probíhat stále ve dvou budovách. Až později se ukáže, kdy a za jakých podmínek dojde na sestěhování,“ vysvětlil Pacal. Zastupitelům nastínil ekonomické důvody, nutící město školy sloučit.

Co bude s budovou se zatím neví

„Ekonomicky stabilní budou pouze ty školy, které budou mít dostatečný počet žáků,“ tvrdil Pacal. Nové změny chystané ministerstvem školství podle něj nemálo zasáhnou městskou kasu, zvláště pokud by město muselo financovat nepedagogické pracovníky základních a mateřských škol.

Tyto okolnosti přesvědčily čtrnáct zastupitelů, aby nakonec hlasovali pro schválení sloučení uměleckých škol, proti jich bylo sedm. „Krizový plán z ministerstva na rok 2013, kterým pan Pacal argumentoval, schválený nebyl. A zatím tu kvůli tomu přestěhují školu. Mohli počkat, jsem z toho otrávená,“ řekla Ilona Kučerová. Zklamaná odcházela i Ilona Holčáková: „Škoda, že město nehledá rezervy jinde, je to na úkor dětí.“

Co bude s budovou na Soukopově ulici se neví. Spekulace, že by se tam mohla provozovat školka, Pacal odmítl.