Podporuje řadu festivalů mezinárodního charakteru, ale nezapomíná ani na folklorní a tradiční akce regionálního typu jako například hody, poutě či oslavy výročí založení obecních spolků. Jen od letošního jara do podzimu podpořila elektrárna na 200 akcí regionálního charakteru, jako například krojované hody v Mohelně, poutě v Dalešicích nebo v Kramolíně, ale také 120 let trvání Sboru dobrovolných hasičů ve Lhánicích.

„Spektrum podpory projektů v regionu je velmi široké, od školství přes sport, charitu až po kulturu a obecně podporu spolkového života. Žijeme ve zdejším regionu, komunikujeme s místními a snažíme se vycházet naproti při řešení jejich problémů a naplňování potřeb,“ podotkl ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský.

Dlouholetou spolupráci a podporu mají například multižánrové Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. „Folkové prázdniny jsou oblíbené pro svoji jedinečnou atmosféru a také pro komorní prostředí, které můžeme zachovat díky podpoře ČEZ,“ poznamenal starosta města Náměšť Vladimír Měrka.