„Respirátory pro školy v ORP Třebíč sem přivezli v pátek, s distribucí začneme příští týden,“ informovala mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Dostane se na všechny školy v ORP. „Krajský úřad náš požádal o distribuci respirátorů do školských zařízení v počtu dvacet kusů na jednoho pracovníka. Rozdělování má na starost odbor školství, předpokládám že bude probíhat stejně, jako v jarních měsících. Respirátory jsou určené pro všechna školská zařízení,“ řekl starosta města Třebíč Pavel Pacal.

Jakub Kabelka vyráběl doma ochranné štíty během jarní koronavirové krize. Nyní za svou práci dostal ocenění od nadace Via Bona.
Začal doma tisknout ochranné štíty, nyní studenta z Třebíčska ocenila nadace

Pokud nebude stačit příděl od státu, radnice poskytne školám vlastní zásoby. „Pokud by nebyl počet dostačující, nebo se situace zhoršovala, máme připravené vlastní zásoby, které jsme schopni školám poskytnout. Už nyní jsme školám dávali několik tisíc jednorázových roušek,“ dopnil Pacal.

Distribuce pro školy běží také v Moravských Budějovicích. Výdej respirátorů je v plánu do čtvrtka a ochranné pomůcky obdrží i Mateřská škola Jabula a Základní a praktická škola Moravské Budějovice.