„Lávka bude posunutá o pět metrů proti proudu. Nelze nejdřív zbourat stávající most a pak stavět novou lávku, nebyl by tam přístup,“ vysvětlil vedoucí radničního odboru správy majetku a investic města Pavel Kraus.

Stávající most je sestavený ze železných dílů a s výdřevou. Nová lávka bude betonová. „Její šíře bude umožňovat příjezd sanitky. Vyjde na asi devět milionů korun,“ doplnil Kraus.

Práce na pilířích nového mostu v Třebíči-Poušově.
Most v Třebíči-Poušově bude mít několik nej. Kromě toho bude i chytrý

Město předpokládá, že na novou lávku dostane dotaci. Jedná se o dotační titul, v němž byla Třebíč úspěšná už vícekrát. „Jedná se o Národní program podpory cestovního ruchu v regionech. V minulosti to byla dotace na planetárium, toalety na Podzámecké nivě a opravu větrného mlýna. Teď máme možnost získat dotaci na lávku na Polance a zámecký park až ve výši deseti milionů korun,“ doplnil Krause starosta Pavel Pacal.

Lávka na Polance je původně vojenský most, který spojuje Polanku s plaveckým areálem. Ten bude v letošním roce uzavřen z důvodu rozsáhlé rekonstrukce za asi 180 milionů korun. Zároveň s touto rekonstrukcí je nutné, aby vznikl nový přístup k areálu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Třebíčské koupaliště Polanka se na rok zavře, čeká ho velká rekonstrukce

Zdroj: Deník/Milan Krčmář