„Jeden velký pokoj jsme upravili na tři menší dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Chceme tak zlepšit podmínky pro naše klienty,“ přiblížil ředitel Domu sv. Antonína Ladislav Chloupek s tím, že velký důraz kladou právě na pohodlí, domácké prostředí a kvalitní služby pro seniory, kteří potřebují jejich péči.


Zrekonstruovaný výtah zase pomůže lidem, kteří se hůře pohybují a umožní jim snadnější pohyb po budově. „Na zahradě se nám podařilo částečně dokončit oplocení a také chodníky, které zvýší bezpečnost našich klientů,“ doplňuje Chloupek. Všechny úpravy a rekonstrukce jsou financované z darů, zvláště z nadace Dobré dílo sester sv. Karla Boromejského.


Ředitel Ladislav Chloupek zároveň představí zástupcům města a také obyvatelům Domu sv. Antonína právě dokončenou ověřovací studii druhé etapy přístavby. Jedná se o návrh nové a moderní ubytovací kapacity pro osmdesát klientů, která splňuje nejnovější standardy ve všech oblastech. „Ve stávající budově je počítáno s vybudováním speciálního oddělení pro klienty s Alsheimerovou chorobou, kterých v poslední době velmi přibývá a bude sloužit také jako zázemí pro nově vybudovanou část Domu,“ dodává ředitel Chloupek.


Výstavba nového pavilonu se bude odvíjet od získaných financí. Projektová dokumentace pro stavební povolení bude hotová v dubnu příštího roku. „Rádi bychom zahájili práce v roce 2010,“ uzavírá Ladislav Chloupek.

EVA FRUHWIRTOVÁ