Informační centrum bylo poprvé otevřeno v roce 1994. V současné době je vybavené moderní audiovizuální technikou a k dispozici jsou také informační materiály. „Pro návštěvníky jsou nejvíce atraktivní modely,“říká tiskový mluvčí elektrárny Petr Spilka. Návštěvníci se mohou na trojrozměrných modelech seznámit s reaktorem, ukládáním použitého paliva, reaktorovým blokem a získat představu o tom, jak se vyrábí elektřina v jaderné elektrárně a co se děje s použitým radioaktivním odpadem. Novinkou jsou sběratelské karty Klubu českých turistů Cestou ke hvězdám. Autorem fotografií je Jan Sucharda.“Pokd se to podaří, plánujeme modernizaci informačního centra.Máme v plánu několik variant, které by byly zaměřené pro různé skupiny, například pro odborníky, vysokoškoláky, střední a základní školy,“ prozradil Petr Spilka.

Informační centrum navštívilo od začátku roku do září téměř dvacet jedna a půl tisíc návštěvníků. Zavítal sem i bývalý prezident Václav Havel a také současný prezident Václav Klaus.

Informační centrum má otevřeno od pondělí do pátku včetně státních svátků a víkendů vždy od devíti do čtyř hodin odpoledne.