Oblíbené pěší noční prohlídky elektrárna připravila na zářijové pátky 7. 9., 14. 9. a 28. 9. Exkurze se konají v čase od 21.00 do 1.00 hodin a je nutné se na ně předem přihlásit. Celkový počet míst je omezen. „Osoby starší 15 let zašlou svůj požadavek na termín a čas na mailovou adresu infocentrum.edu@cez.cz. V odpovědi se pak dozví, zda je možné jejich požadavku vyhovět,“ vysvětlil elektrárenský mluvčí Jiří Bezděk.

Pro vstup do střežených prostor elektrárny je nutné uvést své jméno a příjmení, datum narození, číslo platného občanského průkazu, státní příslušnost a název zaměstnavatele, případně školy. Účastníci mimořádných exkurzí navštíví Infocentrum, výcvikový trenažér pro operátory, strojovnu parních turbín a sklad kontejnerů s použitým palivem. To vše za odborného výkladu průvodkyň. Podrobnosti jsou uvedeny na webových stránkách Infocentra.

„Zájem o Jadernou elektrárnu Dukovany u veřejnosti stále roste, elektrárna tak patří i v průběhu prázdnin k nejnavštěvovanějším místům regionu. Jen za prvních sedm měsíců letošního roku navštívilo Infocentrum elektrárny 19 011 návštěvníků, což je o 115 více než v loňském roce, který byl z pohledu návštěvnosti rekordní,“ doplnil mluvčí.