„Vše je na dobré cestě, do pololetí, možná o něco dřív, by u nás měli zubaři opět začít působit, zájemci jsou,“ informoval mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

Obě stomatologické ordinace jsou na Dukovanech zavřené od listopadu loňského roku. Jedna měla několikatýdenní výpadek i v létě, kdy tamní zubař onemocněl. Soukromá společnost, která obě ordinace provozovala rok, dala výpověď. Od té doby vedení jaderky hledá náhradu. Pacienti teď podle mluvčího Bezděka jezdí s akutními problémy hlavně za stomatology do Mohelna, Hrotovic a Miroslavi. Přímo se zaregistrovat jinde je pro ně ale problém, protože je většinou všude už plno.

Zákroky na pojišťovnu

Elektrárna hledá někoho, kdo bude provozovat obě ordinace. Ozvalo se několik zubařů, kteří mají o lokalitu zájem. „Zatím si děláme obrázek o jejich představách, ladíme i naše podmínky, za jakých má být zajištěn provoz. Potenciální zájemce zaujal především fakt,, že existuje dostatečný počet pacientů, kteří se budou chtít zaregistrovat,“ řekl Bezděk.

Podle jeho slov elektrárna nelákala na speciální podmínky, nabídla ordinace, které jsou bez vybavení, opravené tak, aby odpovídaly současným standardům a stavebním předpisům. Nyní se hledá model vzájemné dohody, variant je víc. „Například jestli budou stomatologové platit kauci a my jim ordinaci vybavíme. Nebo jestli si ji vybaví sami a my jim poskytneme prostory na dobu deseti let,“ naznačil mluvčí.

„Máme podmínky z naší strany, například že lékaři musejí dělat rovněž zákroky, které hradí pojišťovna. Aby to nebyla nějaká soukromá praxe, kde se platí pouze hotově. Bereme ohled na obyvatele regionu,“ dodal Bezděk.