Dukla má po skvělém obratu tři body

Vysočina, Třebíč – Dukla prohrávala po první třetině o tři branky. Poté předvedli jihlavští hokejisté skvělý obrat a odváží si z Hané všechny tři body. V souboji o druhé místo byla Třebíč aktivnějším týmem, ale budějovický brankář Bláha předvedl výborný výkon a Motor nakonec zvítězil po samostatných nájezdech.

8.1.2015

KAPITÁN. Výhru Českých Budějovic nad Třebíčí v nájezdech trefil kapitán Josef Straka.Foto: Jan Škrle

Rebelové v Havířově na body nedosáhli, přestože mu byli po většinu utkání více než vyrovnaným partnerem.

HAVÍŘOV – HAVL. BROD 3:1

Havířov je na vlastním ledě velmi silným týmem, ale byli to Rebelové, kteří jako první zahrozili. Kozlík ani Babka však Danečka nepřekonali, a tak se ke slovu začínali dostávat i domácí. Repeho střelu ještě Novák bez problémů zlikvidoval, ale proti teči Jakuba Šlahaře už byl havlíčkobrodský brankář krátký. Havlíčkův Brod však chtěl potvrdit dobrou formu z posledních zápasů a hnal se za vyrovnáním. Babka při svém samostatném úniku trefil pouze boční síť, Melka při trestném střílení mířil jen do tyče havířovské branky, a tak přišel trest. Šedivý svým důrazem před havlíčkobrodskou brankou vybojoval puk, který posunul na volného Ostrčila a ten střelou do prázdné branky zvýšil na rozdíl dvou gólů.

Rebelové byli i nadále aktivní a tři minuty před koncem druhé třetiny za to byli odměněni, když se po Minárikově průniku trefil Milfait. V poslední třetině čekali domácí především na chyby Rebelů. Jednu takovou udělal Jelínek, jenž vystřelil kotouč mimo mantinely a byl vyloučen za zdržování hry. S následnou přesilovou hrou si domácí poradili na výbornou, když Szte-fek tečoval Ostrčilovo nahození a uzavřel brankový účet zápasu.

Branky a nahrávky: 12. Šlahař (Lenďák, Chmielewski), 30. Ostrčil (Šedivý, Pechanec), 50. Sztefek (Pechanec, Ostrčil) – 38. Milfait (Minárik, Troliga). Rozhodčí: Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1543. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0.
Havlíčkův Brod: Novák – Sedlák, Parýzek, Sklenička, Pavlíček, Semrád, Janáček, Jelínek – Rousek, Melka, Tomek – Babka, Seman, Sedláček – Minárik, Troliga, Milfait – Kozlík, Padělek, Chlubna.

Č. BUDĚJOVICE – TŘEBÍČ 3:2 sn

Horácké Slavii se úvod zápasu na jihu Čech vydařil. Už v 8. minutě se po kombinaci Rašky s Mrázkem radovali hosté z vedení. Odpověď však na sebe nenechala příliš dlouho čekat, když přesilovou hru využil Luboš Rob. Po vyrovnávací brance pokračovaly oba týmy v ofenzivním hokeji a pouze zásluhou brankářů se stav neměnil. I ve druhé dvacetiminutovce měli více ze hry hosté, ale České Budějovice bránily pozorně střední pásmo a vyrážely do nepříjemných protiútoků.

Do jednoho z nich se dostala nejproduktivnější dvojice I. ligy Nouza – Straka. První jmenovaný se snažil přihrát lépe postavenému Strakovi, ale od nohou třebíčského obránce se kotouč dostal za Falterova záda. Třebíč se hnala za vyrovnáním, ale Bláha dlouho odolával a držel těsné vedení Českých Budějovic. Až deset minut před závěrečnou sirénou se šťastnou tečí prosadil Adam Raška. Tento stav vydržel až do konce základní hrací doby, a se muselo prodlužovat. V prodloužení však diváci branku neviděli a tak o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž o výhře Motoru rozhodl zkušený Josef Straka.

Branky a nahrávky: 10. Rob (Kuchejda, Pajič), 33. Nouza, rozh. náj. Straka – 8. Mrázek (Raška), 51. Raška (Bartoň). Rozhodčí: Čech, Škrobák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4913. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:0
Třebíč: Falter – Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Šaur, M. Přibyl, Peroutka – Erat, Dolníček, Pekr – Wasserbauer, Raška, Mrázek – Čech, Vodný, Králík – Beneš, Jurák, Paták – Kadela.

PROSTĚJOV – JIHLAVA 3:5

Málokdo očekával, tak jasný průběh, jaký nabídla první třetina v Prostějově. A pokud ano, očekávání byla na straně hostující Jihlavy. Dukla sice byla opticky lepším týmem, domácí však během dvaceti minut třikrát překonali Halásze a připravili tak pro všechny diváky pěkné překvapení, když po prvním dějství vedli o tři branky. Pokud se v první třetině děly neočekávané věci, tak koncovka té druhé musela šokovat úplně všechny přítomné. Ještě šest minut před koncem druhé dvacetiminutovky vedli domácí o tři branky. Nejprve však využil přesilovou hru Marek Melenovský a o minutu později již po trefě Marka Prokše prohrávala Jihlava pouze o gól. Jednobrankové manko smazal ve 38. minutě Aleš Jergl a v poslední vteřině druhého dějství dokonal obrat kapitán Tomáš Čachotský. V závěrečném dějství si hosté především hlídali těsný náskok a dvě minuty před koncem pečetil vítězství jihlavské Dukly Roman Maliník.

Branky a nahrávky: 3. Franek (Roupec), 12. Krejčík (Meidl), 20. Kindl (Roupec, Franek) – 35. Melenovský (Diviš), 35. Prokš, 38. Jergl (Maliník), 40. Čachotský (Melenovský), 58. Maliník (Důras, Jergl). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Třetiny: 3:0, 0:4, 0:1.
Jihlava: Halász – Kaláb, Štebih, Korím, Čáp, Schejbal, Šidlík, Dobrovolný – Čachotský, Melenovský, Diviš, Důras, Maliník, Jergl, Březina, Zeman, Prokš, Malec, Mikeš, Vysloužil.

Lukáš Zelený

8.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

V nohách jsem měl sotva pár stovek metrů, když jsem uviděl první odložené boty. Podle barvy pásků soudím, že patřily nějaké poutnici.
9

Boty u cesty, tiší svědkové daleké pouti do Santiaga de Compostela

Ocenění pro Tipafrost převzal výrobní ředitel Miroslav Krupica.
2

Českou chuťovkou roku 2017 je zmrzlina z Kožichovic

Mladý spolujezdec nehodu nepřežil. Řidič před jízdou pil

Jindřichovice – Tragicky skončila v sobotu před jedenáctou hodinou večer dopravní nehoda v Jindřichovicích u Želetavy.

Želetava neudržela první místo v tabulce

Třebíčsko - Čtyři konfrontace Třebíčska se Žďárskem nabídlo 12. kolo I. A třídy. Částečně úspěšní byli jen fotbalisté Moravských Budějovic, kteří remizovali. Dosavadní lídr z Želetavy, Nové Syrovice a juniorka HFK Třebíč prohráli.

Mezi Jemnicí a Třebelovicemi pojede lampionový vlak

Jemnice - Jednou z posledních příležitostí svézt se na Jemnicku výletním vláčkem bude ta v sobotu 28. října. Vyjede totiž lampionový vlak. Z Jemnice vyrazí v 18 hodin do Třebelovic, odkud se bude vracet v 19 hodin.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.