Jak vznikl nápad uspořádat takovou akci? „Přemýšleli jsme, jak dát o naší službě více vědět, jak ji přiblížit veřejnosti, jak upozornit na problematiku duševní nemoci. Chtěli jsme uspořádat něco, co nás samotné bude bavit a protože rádi nakupujeme oblečení v secondhandech, rozhodli jsme se spojit příjemné s užitečným,“ popsala vedoucí Paprsku naděje Jindřiška Šmejkalová.

Známé osobnosti organizátoři oslovovali prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Z velkého množství oslovených reagovala jen malá část z nich. „Velmi nás potěšila zpěvačka Olga Lounová, která sama osobně a okamžitě reagovala a zaslala nejen několik kousků vlastního oblečení, ale i fotky s podpisy, kalendář a CD. Stejně tak rychle reagovala i rychlobruslařka Martina Sáblíková, která poslala svůj podepsaný cyklistický dres,“ zmínila Jindřiška Šmejkalová.

Na dražbě nebude chybět ani módní přehlídka. K vidění budou zajímavé secondhandové kousky. „Jedná je o oblečení, které nám věnovali lidé z Třebíče a okolí. S jejich prezentací nám pomohou studenti katolického gymnázia. V rámci přehlídky budou zároveň prezentovány věci známých osobností a proběhne jejich dražba,“ řekla vedoucí Paprsku naděje.
V rámci doprovodného programu se uskuteční vystoupení písničkářů Pavla Helana, Lukáše Polakoviče a hudební skupiny Disconnexion. Pamatováno bude také na nejmenší návštěvníky, pro které jsou připraveny soutěže s odměnami, hry, kvízy, dílničky, prohlédnout si budou moci také přistavený popelářský vůz.

Akce Sekáč trochu jinak se uskuteční v rámci Týdne duševního zdraví v pátek 15. září od 14.00 do 20.00 v prostorách zahrady na ulici Gen. Sochora 705 v Třebíč, kde Paprsek naděje sídlí.

Paprsek naděje poskytuje sociální službu lidem s duševním onemocněním z regionu Třebíčska. Pomáhá a podporuje je ve zvládání samostatného a běžného života.