„Okruh je koncipován jako univerzální. Šířka komunikace bude 3,5 metru, délka 3,5 kilometru s minimálním převýšením, takže to bude pro bruslaře bezpečné,“ vysvětlil třebíčský starosta Pavel Pacal.

Rád by, aby byl okruh příští rok v září otevřen. Bylo náročné získat pozemky,  které byly mnohdy soukromé. „Bude tam možné dobře dojít pěšky kolem Týnského rybníka, jenž je na konci ulice Josefa Suka. Podél hráze se dá jít ke starému baseballovému hřišti, což je cesta pro pěší i cyklisty a pak se napojit na nově vytvořenou dráhu. Od kraje města to bude asi 500 metrů. Chtěli jsme, aby to bylo v pohodlné docházkové vzdálenosti, přitom uprostřed přírody,“ zmínil Pacal.

V autobusech MAD je wifi a USB, chytrá lavička dobíjí mobil, v bikeboxu lze uschovat kolo a odjet vlakem či autobusem.
Chytrá lavička, parkoviště, bikeboxy. Třebíč se zapojuje do sítě chytrých měst

Pro návštěvníky bude nachystáno jednoduché zázemí – několik lavic se stříškou, kde si budou moci sednout a nasadit brusle či běžky. Z obou stran hráze rybníka Zámiš budou parkoviště pro celkem 15 aut. Další parkoviště s 10 místy bude u odbočky k Bažantnici. V blízkosti ní bude rozšíření plochy dráhy o záliv 10 krát 2,5 metru pro potřeby biatlonového oddílu. Na projekt je připraveno 15 milionů korun.

Plán budoucí dráhy pro in-line bruslení.Zdroj: Město Třebíč