Zima dál komplikuje dopravu na Vysočině. Po sněžení a mrazu se přidal také silný vítr, který v noci sfoukával sníh na silnice. “Vozovky zejména nižších tříd byly pokryté vrstvou sněhu, byly namrzlé a místy se tvořily sněhové jazyky a závěje,” uvedla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

Nepojízdné nákladní auto na Komenského náměstí v Třebíči
Nepojízdné nákladní auto zkomplikovalo průjezd Třebíčí

Silničáři měli přes noc 180 výjezdů, spolu se sypači museli k údržbě silnic použít i traktory. "Sněhové jazyky se neustálé tvoří, hůř sjízdné je to z Havlíčkova Brodu na Golčův Jeníkov," uvedl dispečer Roman Hubený. 

Ráno jsou hlášeny problémy v dopravě také u obce Štoky na Havlíčkobrodsku, hasiči tam museli dokonce vyprošťovat vozidlo silničářů. Ve směru na Petrovice tam uvíznul i kamion. "Nákladní automobil je už vyproštěn a kolona, která zde vznikla, se rozjíždí, policisté na místě usměrnují dopravu," uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

V noci byl také dočasně uzavřen provoz na silnici mezi Stájí a Zhoří na Jihlavsku. Nyní už je cesta volná. "Už je to zprovozněné, ale s nejvyšší opatrností. Je to plné sněhu," dodal dispečer Hubený.

Číchov
Na vlastní kůži. Vysočina je celá pod sněhem, vlak měl zpoždění přes dvě hodiny

Výstraha meteorologů před sněhovými jazyky a závějemi platí do dnešních deseti hodin dopoledne.

Podle meteorologů bude v úterý na Vysočině ještě slabě sněžit, lokálně se budou vyskytovat mrznoucí mlhy. Bude oblačno až zataženo a nejvyšší odpolední teploty se dostanou od minus čtyř k minus jednomu stupni Celsia. Vítr bude postupně slábnout až na bezvětří v noci na středu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vánoce na zámku ve Žďáře. Podívejte se, jak vládla sváteční atmosféra

Zdroj: Jiří Uchytil