Nejinak to ve středu města vypadalo včera. Řady aut s netrpělivými šoféry se až do půli náměstí tvořily jak ve směru z Jejkovské, tak z Jihlavské brány. Na Žerotínově náměstí se fronta vozidel táhla až k bazilice.

„V půl třetí odpoledne jsem jela z Boroviny na Nové Dvory. Zácpa byla na křižovatce u gymnázia. Na vině jsou i špatně seřízené semafory, chybí zelená vlna,“ stěžovala si Lenka Novotná. „Otřesný zážitek mi připravili dva mladíci, kteří mi přímo před auto vběhli na červenou. Málem jsem nedobrzdila,“ vypověděla.

Najít volné místo na parkovišti bylo téměř nemožné už po 14. hodině. Řidiči kroužili kolem a marně vyhlíželi, zda se na některém parkujícím voze nerozsvítí světla na znamení, že odjíždí a místo se uvolní. Stejná situace pak byla i na parkovištích v okolí náměstí a v bočních ulicích.

„Nejlepší by bylo vůbec do centra nezajíždět,“ míní mluvčí třebíčské dopravní policie Marcela Lavická. „Provoz zatím řídí semafory, v případě dopravního kolapsu jsou policisté připraveni stát na křižovatkách sami,“ předeslala.

K parkování v okrajových lokalitách města řidiče vyzývá také městská policie. „Ušetří tím čas, který by museli strávit dlouhým čekáním v kolonách při výjezdu z centra nebo hledáním parkovacího místa,“ vzkázala mluvčí Ilona Staňková.

Problémy v těchto dnech mají i chodci. Přejít silnici je často obtížné i na přechodu. „Zrovna včera jsem zde stála snad deset minut, ani jeden řidič nepřibrzdil. Nakonec jsem tam musela nadrzo vstoupit,“ přiznala Alena Krátká.