Jedná se o velký městský znak doplněný nápisem Městská policie Třebíč. Je zajímavé, že ve vitríně převažují zejména zahraniční domovenky, ta třebíčská je jednou z mála českých.

Zdroj: Deník/Krčmář Milan

Diváci mohli v pondělí 4. září vidět druhou část tohoto kriminálního seriálu. Vitrína se objevila i v prvním díle, tam však třebíčskou domovenku zakryli stojící herci. Nyní bylo logo třebíčských strážníků mnohem více zřetelné, v jednom záběru bylo možné i přečíst slovo Třebíč.

Marek Taclík. Za ním je v kroužku zvýrazněná domovenka Městské policie Třebíč. Foto: © Česká televize - foto: Lukáš Oujeský. Se svolením ČT.
Další třebíčská stopa v seriálu Docent. Visí za Markem Taclíkem

„Třebíčská domovenka se v seriálu objevila zásluhou rekvizitáře, který z dané oblasti pochází,“ objasnila už u seriálu Docent mluvčí České televize Karolína Blinková. Tvůrci Oktopusu tak při přípravě scén sáhli do stejného fundusu jako jejich kolegové z Docenta.

Seriál Oktopus uvádí televize od konce srpna. Jedná se o zkratku „oddělení kontroly termínově odložených případů útvaru S“. Hlavní role v této kriminálce ztvárnili Marika Šoposká coby kapitánka Fáberová a Miroslav Krobot jako kapitán Dítě. Za pomoci nových indicií společně řeší případy, které se odehrály před mnoha roky.