Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov důchodců bude spravovat církev

Velký Újezd – Domov důchodců ve Velkém Újezdu čekají nemalé změny. Na ně se Deník zeptal jeho ředitele Jaroslava Pokorného. „Už nyní se připravujeme na rekonstrukci. Opravy začnou v červnu. Dotknou se elektroinstalace, vodovodních rozvodů a kanalizace. Dojde i na stavební úpravy pokojů. Nyní máme pokoje i po šesti klientech. Ty se změní na menší pokoje se sociálním zařízením,“ objasnil ředitel.

29.4.2010
SDÍLEJ:

Domov důchodců ve Velkém Újezdu čekají nemalé změny.Foto: DENÍK/ Eva Bártíková

Rekonstrukce je podle něj nezbytná. Kromě některých úprav – fasády, výtahu a kotelny, je objekt v původním stavu z roku 1937. Tehdy byl postaven církví coby sanatorium pro osoby s tuberkulózou. Financování náročné investiční akce se ujme církev Kongregace Milosrdných sester III. řádu sv. Františka pod ochranou Svaté Rodiny v Brně. Na tu přejde od 1. ledna 2011 správa z rukou kraje. Od začátku příštího roku zde budou sociální služby poskytovat klientům řádové sestry.


„Kraji Vysočina v letošním roce končí smluvní nájem církevních budov. Dohodl se s Kongregací Milosrdných sester III. řádu sv. Františka pod ochranou Svaté Rodiny v Brně na převodu zřizovatelských kompetencí k místnímu domovu důchodců. Kongregaci budou navráceny také budovy, které měla příspěvková organizace kraje v nájmu od roku 2003 včetně jejich investičního zhodnocení,“ informovala tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.


Řádové sestry tu byly už dříve


V Domově důchodců ve Velkém Újezdu působily řádové sestry od počátku, teď jsou tu tři. Domov má i vlastní kapli.


„Je tu takové to duchovní prostředí, což je pro seniory oáza klidu a pohody,“ zamyslel se ředitel. Kvůli přípravám na rekonstrukci zde snižují počet klientů. „V první fázi snížíme počet klientů ze současných 120 na 90. Do konce roku se kapacita domova sníží na 40 klientů skrze druhou etapu rekonstrukce. Některé smlouvy byly uzavřeny na dobu určitou. Probíhají jednání o náhradním umístění. Kraj v tom přislíbil pomoc,“ nastínil Jaroslav Pokorný.


Pobyt v domově si při návštěvě Deníku pochvaloval klient Antonín Leitner: „Nejlepší je tady to, že tu můžu ven po okolí na vozíku. Je tu dobré jídlo a příjemný personál. Není nač si tu stěžovat.“

Autor: Eva Bártíková

29.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení