Pracují od rána do večera, žene je čas. Nový asfaltový koberec v Bráfově a Sucheniově ulici má ležet už v neděli 3. srpna.


„Už teď jsme v předstihu. Pokud se nepokazí počasí nebo stroje, silnice bude v neděli hotová i s dopravním značením,“ řekl včera stavbyvedoucí Radek Lízal.


Výsledkem práce dělníků byl odpoledne hotový povrch na dvou pruzích čtyřproudé silnice kolem autobusového nádraží k odbočce na Libušino údolí. Na dalších dvou se ke konečné asfaltové vrstvě schylovalo.


S dokončením rekonstrukce průtahu se doprava ve středu města vrátí k normálu. Zmizí úplná uzavírka Bráfovy třídy od policejního ředitelství po křižovatku na Komenského náměstí, částečná uzavírka okolo zmíněného nádraží i úplná uzavírka Sucheniovy ulice k železničnímu přejezdu.


Zatím však řidičům slouží vyznačená objížďka centrem.


Bez nehody


A jak se zdá, přetíženou dopravu šoféři zvládají. V souvislosti s dopravním omezením nedošlo k jediné nehodě. „Provoz je plynulý. Místy jsou řidiči neukáznění, ale pomáhá nám městská policie, řeší přestupky,“ sdělil včera František Šefčík z třebíčského dopravního inspektorátu.


Samotní dopraváci jsou ve špičce vidět především na výjezdech z Karlova náměstí. Více než auta jim ovšem starosti dělají pěší. „S chodci máme potíže.

Nejsou zvyklí reagovat na pokyny policistů,“ poznamenal Šefčík. Nejhorší situace je podle něj u hlavní pošty v ulici Smila Osovského, a to od 10 do 12 hodin když jdou lidé odpoledne domů z práce. „Řidiči s tím počítají a jedou pomalu,“ dodal František Šefčík. Ohleduplnost řidičů chválí i stavební dělníci.

Na sluneční výhni mají co dělat, aby odolali pokušení spočinout v příjemném chládku. „To víte, že se v tom horku pracuje špatně. Děláme od půl sedmé ráno až do večera, musíme to do neděle stihnout,“ poznamenal jeden z mužů, Petr.


A kdyby přece jen v neděli hotovo nebylo, řešení existuje. Podle sdělení dopravního inspektorátu se silnice na pracovní týden otevře. Dělníci se na ni vrátí až příští víkend a za dopravního omezení práci dokončí.