Hygienici však stále čekají, jak dopadne úterní hromadný odběr vzorků v Kynicích na Havlíčkobrodsku. „Visí to na laboratořích. Původně garantovaly, že to bude do čtyřiadvaceti hodin. Teď ale máme zkušenost, že i tři dny jsou někdy málo. Je to dáno i jejich kapacitou. Nejsem proto v tuto chvíli schopný říct, kdy budou výsledky,“ sdělil Kos.

Dlouhá prodleva má podle něj ale jednu výhodu. „Národní referenční laboratoř totiž neoznamuje negativní výsledky odběrů. Čím déle to trvá, tím větší je šance, že nic nenašli. V případě Kynic tomu ale pořád ještě nevěřím. Je moc brzy,“ vysvětlil Kos.

Dobrá zpráva přišla i z Habrů na Havlíčkobrodsku. „Jsem negativní. Ukončuji karantény vázané na kontakt s mojí osobou. Ale prosím udržujte nadále všechna doporučení že stran prevence rychlého šíření. Vidíte že jeden lékař by mohl rozšířit nemoc na stovky dalších lidí. Na základě hygieny zůstávám v karanténě do příští středy,“ napsala na svůj Facebook lékařka Šárka Drinková.

Na Vysočině tak stále zůstává deset potvrzených případů onemocnění novým typem koronaviru. Jde o šest lidí z Kynic, tři ze Žďáru nad Sázavou a jednoho ze Světlé nad Sázavou.