Volné prostory na zámku jsou totiž i po rekonstrukci stále prázdné a jejich nájemce se zatím nenašel. Radnice už přitom oslovila městskou Besedu, muzeum a místní spolky. Podle starosty Vlastimila Bařinky však nikdo zájem neprojevil. „Oslovíme je znovu. Oni se na to totiž byli dívat v době, kdy ještě rekonstrukce nebyla hotová. Teď to vypadá mnohem lépe, takže uvidíme," poznamenal starosta.

Volné prostory nechalo vedení města opravit. Šlo o investici kolem milionu korun. „Když už jsme je do toho dali, tak nechceme, aby to zůstalo prázdné," mínil Vlastimil Bařinka.

I přes odpor některých zastupitelů je přestěhování městské policie stále možné. „Pokud o to oslovení zájem mít nebudou, tak budeme městskou policii znovu zvažovat," potvrdil moravskobudějovický starosta.

Vše se má podle něj rozhodnout už do měsíce. Čas tlačí. Pokud by se totiž do zámku z budovy radnice stěhovali strážníci, bylo by nutné do rozpočtu pro příští rok zanést zvýšení nákladů na jejich provoz. Mělo by se jednat o částku v řádu desítek tisíc korun.