Jídelna patří městu, které muselo situaci rychle řešit. Nakonec se rozhodlo, že budovu připojí k dálkovému vytápění. Jeho nejbližší uzel je asi o sto sedmdesát metrů dál u budovy základní umělecké školy na Soukopově ulici. „Mělo by to být hotové ještě do konce letošního listopadu. Postavit tam vlastní plynovou kotelnu by byl problém. Nejsou tam prostory a náklady by byly velice vysoké,“ vysvětlil starosta Pavel Pacal.

Centrální školní jídelna v Třebíči.
Problémy s třebíčskou „centrálkou“: policie už nebude jídelnu vytápět

Město se na stavbě tohoto teplovodu nebude finančně nijak podílet. Firma TTS do jídelny dovede potrubí, čímž se jídelna stane odběratelem jejího tepla. „Její zájem to ale nebyl. To my jsme tuto společnost požádali, aby tam přivedla teplovod. Tlačili jsme na to, protože jsme moc na výběr neměli,“ přiznal Pacal.

V jídelně se zároveň opraví i umývárny. „Budou se opravovat ve třetím podlaží. Tuto zakázku jsme se pokoušeli zadat opakovaně, konečně se nám podařila vysoutěžit. Práce zde budou probíhat v září a říjnu, provoz jídelny to ale omezí jen v týdnu, kdy jsou podzimní prázdniny,“ uvedl Pacal.