„Napojil se na ni teplovodní řad. Odpadním teplem vytápíme obecní úřad, kulturní dům a tři bytové domy. Ty jsou soukromé, ale měly zájem se na odpadní teplo také napojit, protože to ekonomicky vychází nejlépe,“ uvedl starosta Miloš Dočekal.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkPodle něj připojení k bioplynové stanici velmi pomohlo hlavně kulturnímu domu. „Tam jsme měli naftové topení. Když byla nějaká akce, půl dne předem jsme museli nalít naftu a pustit to. V zimě tam bylo kolem nuly, teď můžeme budovu celou zimu temperovat, i když ji zrovna nevyužíváme,“ popsal Dočekal s tím, že spolupráce s bioplynovou stanicí se nyní ještě více rozšíří.

Současný obecní úřad v Lukově
Místo obchodu bude v Lukově obecní úřad, nakupovat jezdí do Budějovic

Obec by totiž z bioplynové stanice ráda kupovala elektrickou energii. „Nejedná se o nic složitého, v podstatě jde jen o nainstalování elektroměru. Ale odpadne distribuce elektřiny, což pro nás bude ekonomicky zajímavější. Navíc je pod místnostmi obecního úřadu jídelna, kde se vaří jídla třeba i pro Třebíč. Zde je spotřeba elektrické energie daleko větší. Také její provozovatelé mají o toto řešení zájem. Každý halíř se hodí,“ dodal starosta.