Nebude chybět chrabrý Bivoj a sličná Kazi a historickou fresku doplní zdánlivě nezkušená panna Šárka a nesmělý vladyka a panic Ctirad. Nejen do počtu pak bude božský pěvec Lumír a specifická postava plná překvapení v jednom Vojen a Častava.

Diváky čeká historická komedie bubeníka, zpěváka, textaře, herce, politika, publicisty, scénáristy, divadelníka a naivního malíře Františka Ringo Čecha Dívčí válka. Ta se stala jednou z nejhranějších divadelních her v historii, na svém kontě má více jak dvanáct set repríz.

Příběh začíná trochu netradičně na komedii, pohřbem. Smrt kněžny Libuše se stane základem boje o místo po boku ovdovělého Přemysla. O něj má enormní zájem bojovnice Vlasta, která kromě vladařských ambicí chce svazkem s Přemyslem zvýšit svou prestiž a společenské postavení. Bojovnice Vlasta jako správná žena ke svému záměru použije nejprve výlučně ženské zbraně. Poté co její pokus ztroskotá začíná intrikovat a zavdá tak příčinu k válce mezi muži a jejich drahými polovičkami.

"Hra přináší hluboký a analyzující pohled na příčiny a podstatu Dívčí války z naprosto nového zorného úhlu a moje práce s charaktery postav strhne diváka svoji vroucností a upřímnou realitou," upřesnil autor František Ringo Čech.

Představení v jemnickém kinosále začíná 31. října v 19.30 hodin.