I z této vyhlášky ovšem existují výjimky. Na diskotéku Florida na Karlově náměstí, dříve známou pod názvem Lucifer nebo Golem, se vyhláška nevztahuje.

„Vyhláška se nevztahuje na Karlovo náměstí a tudíž ani na hudební klub Florida. Působnost této vyhlášky se zaměřuje na obytné čtvrti. Jinými slovy smyslem vyhlášky je regulovat hudební produkce v obytných čtvrtích, kde je vysoké riziko rušení okolí hlukem,“ vysvětlil mluvčí radnice Ivan Přibík.

S diskotékou na náměstí přitom nemají dobré zkušenosti ani návštěvníci. „Když jsem tam byla naposledy a šla na toaletu, najednou se za mnou objevil cizí muž a začal mě obtěžovat. Člen ochranky mezitím pohodlně seděl před vstupem na toalety a ničeho si zřejmě nevšiml,“ popsala své zkušenosti se špatnou bezpečností na diskotéce jednadvacetiletá studentka.

Naštěstí pro ni vstoupily do místnosti dvě další slečny a tím muže vystrašily. „Nechci ani domýšlet, co se mohl jinak stát. Člen ochranky klubu by mi zřejmě nepomohl“ dodala studentka.

Tím ale bezpečnostní problémy na diskotéce v samém centru města nekončí. Často sem vyjíždí i policisté. Řeší většinou rvačky na náměstí před klubem a krádeže. „V letošním roce jsme v souvislosti s touto diskotékou řešili jedenáct přestupků. Je to jeden z klubů, kde podobných věcí řešíme nejvíce,“ řekl zástupce vedoucího policejního obvodního oddělení v Třebíči Lukáš Svoboda.

Že jsou v hudebním klubu s některými návštěvníky potíže, připouští i jeho provozovatel David Dvořák. Jaká opatření zavedl, se vyjadřovat příliš nechtěl.

„Nevidím důvod, proč bych vám po telefonu měl sdělovat, co kde mám zabezpečené,“ podivoval se. „Vzhledem k tomu, že návštěvnost klubu se zvýšila, tak nějaké problémy tam jsou. Jsou i v jiných klubech. Když je tam spousta lidí, vždycky se nějaký problém najde. Samozřejmě se to snažíme nějakým způsobem potírat,“ řekl Dvořák.

Na sociální síti facebook vznikla i Petice za zachování nočního života v Třebíči. Do této doby se k ní přidalo bezmála tisíc lidí. Na stránce si stěžují především zaměstnanci klubů, pro které znamená omezení otevírací doby ztrátu peněz. Proto se jim nelíbí fakt, že diskotéka na Karlově náměstí zůstává oproti ostatním bez postihu.

Své názory na rušení nočního klidu ve městě mohou Třebíčští diskutovat i na oficiálních internetových stránkách města. Zatím se diskutující přiklání na stranu proti omezování chodu klubů a diskoték. Spíš by uvítali častější policejní hlídky a kontroly.

„Hluk kolem barů a diskoték je v Třebíči dlouhodobým problémem. Město proto začalo jednat s provozovateli těchto zařízení. Velmi důležitý je názor veřejnosti. Radnice tedy vyzývá občany, aby se zapojili do diskuze a sdělili své připomínky a doporučení,“ dodal Přibík.

KATEŘINA DLABAČOVÁ
EVA BÁRTÍKOVÁ