„Účastní se děti 8. a 9. tříd základních škol a 1. a 2. ročníků středních škol. Vytvořili 18 smíšených tříčlenných družstev,“ informoval jeden z vedoucích projektu podpraporčík René Novotný.

Akce se mohla účastnit každá základní nebo střední třebíčská škola, vyslat mohla až dva týmy. Dopoledne probíhalo v dobrodružném duchu. Děti nejprve složily mapu stanovišť a poté začal závod s časem. Všichni školáci prošli devíti stanovišti, kde na ně čekaly úkoly, se kterými se policisté běžně potýkají. Žáci si otestovali své znalosti první pomoci, házeli granátem na cíl, zajišťovali otisky prstů nebo stříleli ostrými náboji. Plnění jednotlivých úkolů policisté obodovali. „Myslím, že je to pro děti zajímavé. Setkají se tu s činností, na kterou normálně nenarazí. Někteří jsou tu již podruhé,“ uzavřel Novotný.

Den otevřených dveří na policii

Policie v celé republice včera pořádala Den otevřených dveří. Zájemci si mohli v třebíčské policejní stanici prohlédnout policejní auto, celu nebo se podívat na policejní psy. Akce proběhla u příležitosti Dne Policie ČR.